
Bálint József
A közpénzek elköltésének átláthatóságát szorgalmazza az önkormányzatokban az Erdélyi Magyar Néppárt. A párt Országos Önkormányzati Tanácsának múlt hétvégi székelyudvarhelyi ülésén öt, az önkormányzati képviselő-testületi tagokra kötelező érvényű határozatot fogadtak el – számolt be szerdai sajtótájékoztatóján Bálint József, a tanács elnöke.
2017. április 26., 17:222017. április 26., 17:22
A sepsiszentgyörgyi politikus rámutatott, többek között eldöntötték, hogy az év végéig minden önkormányzatban, ahol jelen vannak, benyújtanak egy tervezetet a közpénzek elköltésének átláthatóságáról. Ezeket az információkat kérésre most is kiadják az önkormányzatok, de a határozat értelmében
Elfogadtak továbbá egy együttműködési értékrendet: a különböző helyi egyezségek megkötésénél a néppártos tanácsosoknak figyelembe kell venniük a nemzeti érdekeket, a másik fél regionális elkötelezettségét és a közösség érdekeit.
Létrehoznak ugyanakkor egy önálló pénzügyi alapot, ahová a megemelt juttatásokból származó többletbevételt kell befizetniük a tanácstagoknak, és ebből tevékenységüket népszerűsíthetik. Az önkormányzati képviselők hangsúlyosabb jelenlétét is elvárják a pártépítésben a saját és szomszédos településeken. Végül létrehoztak egy jogi és önkormányzati szakbizottságot is.
Nemsokára itt a karácsony – jelzi a főtéri díszes fenyő és az adventi koszorú, amelyen vasárnap meggyújtjuk az utolsó gyertyát. Sepsiszentgyörgyön az ünnepvárás része a regölés is, amelyet harminc éve elevenített fel a Guzsalyas Alapítvány.
Autóbaleset következtében dőlt ki Csíkpálfalva határában vasárnapra virradóra az útszéli kereszfa, és nem rongálás történt – jelezte portálunknak Petres Attila, a település alpolgármestere.
A sepsiszentgyörgyi Turulmadár Egyesület szárnya alatt tevékenykedő fiatalok két újabb projekt keretében tanultak a világról és önmagukról: a tanulás nem volt kötelező, nem volt unalmas, egy kicsit vagy annál is jobban benne voltak ők is.
A legfelsőbb bíróság kedden elutasította Vlad Pascu rendkívüli jogorvoslati kérelmét, így a drogos állapotban két fiatalt halálra gázoló fiatalembernek a Konstanca megyei ítélőtábla ítéletének megfelelően 10 évet kell börtönben töltenie.
Az ínyencek számára is érdekfeszítőnek ígérkező bemutatót hoz tető alá szerda délután Hegedűs Ferenc a kézdivásárhelyi Kosztándi Képtárban. Sepsiszéki Nagy Balázs saját, Csinódon készített sajtjait hozza el magával, és meg is kóstoltatja a közönséggel.
Kigyulladt egy autó hétfő este a kézdivásárhelyi Penny áruház parkolójában, fennállt a veszélye annak is, hogy egy közelben parkoló furgonra átterjed a tűz.
Ködriasztás van érvényben Hargita megye több településén az esti órákban. Az útra indulóknak ajánlott a fokozott óvatosság.
Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Kónya Ádám Művelődési Ház szilveszteri utcabálra hívja a város lakóit a főtérre. Az újévet a főtéren Baricz Gergő koncertje izzítja be.
Ha lesz is béke Ukrajnában, Oroszország továbbra is állandó fenyegetést jelent majd – jelentette ki Nicușor Dan kedden Helsinkiben, az Európai Unió keleti szárnyának csúcstalálkozója utáni közös sajtótájékoztatón.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden bejelentette, hogy 24 órára őrizetbe vette Alexandru-Răzvan Cuc volt szállításügyi miniszter, akit vesztegetésben való bűnsegédlettel gyanúsítanak.
szóljon hozzá!