
Fotó: Albert Eszter
Meglévő hazai és külföldi minták alapjára, első időszakban havi rendszerességgel, majd később gyakoribb találkozási lehetőségekkel indítja útjára az Idősek Nappali Klubját a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ. A klub megnyitóját, október elsején, az Idősek Nemzetközi Világnapján tartják.
2021. szeptember 22., 13:412021. szeptember 22., 13:41
A vírushelyzet miatt másfél éve ránk köszöntött bizonytalan élet, a bezártság és közösségi élményektől való megfosztás mindenkit megviselt, de talán az időseket érintette a leginkább. Ennek ellensúlyozására,
„A Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság által egy pályázat útján sikerült elindítani ezt programot, amit szeretnénk hosszútávon egy nappali foglalkoztató klubbá alakítani.
– fogalmazott a program kapcsán Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója.
Az idősek világnapjára szervezett és a Gyergyószentmiklósi Művelődési Ház, színháztermében tartandó eseményen, meglepetéssel is készülnek, ugyanakkor magyarnóta-délutánnal köszöntik az időseket, amin Fellép Nisztor Mihály és Ábrám Tibor.
Az intézményvezető elmondta: indításként havi rendszerességgel, később az érdeklődés és idény szerint gyakoribb alkalmakat teremtenének az Idősek Klubja keretében a találkozásokra.
– hangsúlyozta Fórika. A tervek szerint lesznek filmvetítések, előadások, irodalommal, pszichológiával, tudományokkal kapcsolatos programok, de műhelymunkákon, társasjáték délutánokon, kirándulásokon is részt vehetnek a klubtagok.
A munkaterületek kitűzéseivel elindult a Mobilitás 2-nek hívott beruházás kivitelezése. A gyergyószentmiklósi Kossuth Lajos utcán és a Gyilkostó úton 2-3 hét múlva jönnek a látványosabb munkálatok. Az esővíz-elvezető rendszer kiépítésével kezdenek.
Ünnepi hangversenyt ad augusztus 20-án a felújított Bartók Béla Művelődési Házban a Szentegyházi Gyermekfilharmónia.
Bogdan Ivan szociáldemokrata parlamenti képviselő, kedden sürgette Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnököt, hogy kérje fel a pénzügyminisztériumot, az adóhivatalt (ANAF) és a Versenyhivatalt végezzenek ellenőrzéseket az üzemanyag-forgalmazók piacán.
Az Európai Unió (EU) tagállamai 2023-ban a bruttó hazai termék (GDP) 4,7 százalékát fordították oktatásra (az óvodától a középiskoláig), ugyanannyit, mint 2022-ben – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Behívót kapnak azok a Hargita megyei tartalékosok, akik korábban aktív vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek. A behívás célja az adatok frissítése és a katonai nyilvántartás ellenőrzése, nem pedig gyakorlat vagy kiképzés. Kötelező megjelenni.
A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
Az idei pótérettségin részt vett fiatalok 33,8 százalékának sikerült a vizsgája az első eredmények szerint – közölte kedden az oktatási minisztérium.
szóljon hozzá!