
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Átjárón ütött el egy idős nőt egy fiatal sofőr Marosszentkirályon szerdán délután. A gyalogos életét vesztette.
2024. október 09., 16:112024. október 09., 16:11
Egy 34 éves marosvásárhelyi férfi miközben furgonnal közlekedett Náznánfalva és Marosszentkirály között, utóbbi településen elgázolt egy 85 éves nőt, aki gyalogátkelőhelyen próbált átkelni az úttesten. Az elgázolt gyalogos nem élte túl a balesetet.
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a sofőrt a helyszínen alkoholszondával tesztelték, melynek eredménye alapján nem volt ittas a történtek idején.
A rendőrök gondatlanságból elkövetett emberölés miatt eljárást indítottak az ügyben, a nyomozás ugyanakkor folytatódik az eset pontos körülményeinek tisztázása érdekében.
Lannert Juditot kérte fel gyermek- és oktatási miniszternek Magyar Péter.
Az idei első három hónapban több mint egymilliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság a betétdíjas visszaváltási rendszeren (SGR) keresztül.
A szépvízi víztározóból új szállítóvezetéken juttatják el az ivóvizet Csíkkozmásig, ugyanakkor több új víztartály is készül, kettőt pedig felújítanak. Mindez a Harvíz Rt. óriásprojektje részeként történik.
Közlekedési és beruházási miniszternek Vitézy Dávidot, a Szociális és Családügyi Minisztérium vezetésére pedig Kátai-Németh Vilmost kérte fel Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke, leendő kormányfő.
A játéktermeknek csak Csíkszereda nyugati ipari részén adnak majd működési engedélyt, az agresszív kutyafajták keverékeivel is tilos lesz őriztetni a nyájakat, és közel tízmillió lej hitelt vesz fel a város – ezekről döntöttek a tanácsülésen.
Az Országos Adó- és Pénzügyi Hivatal (ANAF) átszervezésének részeként több tucat városi és községi kirendeltséget számolnak fel. Alexandru Nazare pénzügyminiszter szerint az alkalmazottakat nem bocsátják el, hanem áthelyezik más területekre.
Lezuhant a felüljáróról egy személyautó pénteken délelőtt Jászvásáron, miután összeütközött egy kamionnal. A mentőegységek még a helyszínen vannak, a román közszolgálati rádió jászvásári stúdiója szerint egy nő életét vesztette.
Segítségét kért egy nő csütörtök este a 112-n a békási vidéki rendőrőrstől, miután fenyegetve érezte magát, férjét és lányát 37 éves vejétől, amennyiben annak felesége és három gyermeke nem tér vissza közös otthonukba.
Erős szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken huszonegy megyére.
Tavaly 131 kilométerrel bővült a romániai autópálya-hálózat; a közúthálózat hossza 87 220 kilométert tett ki, amiből 18 193 kilométer (20,8 százalék) országút, 35 131 kilométer (40,3 százalék) megyei út, 33 896 kilométer (38,9 százalék) pedig községi út.
szóljon hozzá!