
Fotó: Osonó Színházműhely
Intézményesített fiatalok számára szervez nagyméretű művészeti-szociális projektet az Osonó Színházműhely.
2018. október 04., 20:222018. október 04., 20:22
A Visszhang a sarokból elnevezésű projekt október és november folyamán zajlik, a független társulat negyven, a gyerekjogvédelemhez tartozó fiatallal dolgozik együtt – tájékoztat Fazakas Misi, a társulat vezetője.
Az eseménysorozat a Román Nemzeti Kulturális Alap támogatásával, valamint a Kovászna és a Hargita megyei szociális és gyermekvédelmi vezérigazgatóság partnerségével jött létre. A Sepsiszentgyörgyön és Csíkszeredában zajló projekt célja a fiatalok művészetre való ráhangolódásának elmélyítése, és a befogadás érzékenységének segítése a különböző alkotó, művészeti és kommunikációs tevékenységekbe való bevonás által – összegez Fazakas Misi.
A két hónap során olyan film-, színház- és fotóművészeti eseményekre kerül sor, amelyekbe a fiatalok a gyakorlatban is bekapcsolódhatnak.
Fotó: Osonó Színházműhely
az identitásukat meghatározó fontosabb eseményeket, a múltjukat és azt, ahogyan önmaguk jövőképét látják. Ezzel párhuzamosan a fiatalokról portréfotó-sorozat is készül, amelyek az általuk kiválasztott idézetekkel együtt Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön lesznek kiállítva az ősz folyamán. A projekt támogatni kívánja az intézményesített fiatalok azon törekvéseit, hogy megtalálják életcéljukat, hiszen a speciális helyzetük miatt sokszor bizonytalanokká és kiszolgáltatottakká, valamint a társadalom által kirekesztettekké válnak.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
szóljon hozzá!