
Számos, a humort nem nélkülöző és hagyományörő programon lehet részt venni a Csíkszentgyörgyi Székely Góbék újabb találkozóján. Archív
Fotó: Székely Góbé Találkozó/Facebook
Humorral ötvözi a népi kultúrát a Székely Góbé Találkozó második kiadása, amelyet augusztus 12–15. között a Csíkszentgyörgy községi focipályán tartanak. Nevettető előadásokon, néptáncbemutatókon, koncerteken és sok egyéb programon vehet részt a rendezvényre kilátogató érdeklődő.
2022. augusztus 10., 12:182022. augusztus 10., 12:18
2022. augusztus 10., 15:442022. augusztus 10., 15:44
Másodjára szervezik meg a Székely Góbé találkozót Csíkszentgyörgyön, a rendezvényen
– számoltak be szerdai sajtótájékoztatójukon a szervezők.
Vitos Imre, a Csíkszentgyörgyi Székely Góbék társulat tagja elmondta: valamikor a fellépéseik alatt került szóba, hogy jó lenne egy góbé-találkozót szervezni. Ebből nőtt ki a háromnapos rendezvény, amelynek 2019-es első kiadásán több mint tízezren vettek rész.
– mondta el kérdésünkre Szabó Kamilla, a község önkormányzatának munkatársa. A rendezvény programját Réti Zsófia Csíkszentgyörgy polgármestere ismertette. Mint elhangzott:
Idén négynaposra tervezték a találkozót: péntektől vasárnapig kulturális programokkal, hétfőn délben pedig ünnepi szentmisével zárják a rendezvényt a Pósa-hegyi Nagyboldogasszony-kápolnánál.
A részletekről és a teljes programról a Székely Góbé Találkozó Facebook-oldalon lehet tájékozódni.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
szóljon hozzá!