
Fotó: Antal Árpád/Facebook
Két nagyszabású rendezvényre készül Háromszék: júniusban a Székely Vágtán a Szent László, a lovagkirály népi rockoperát mutatja be a Nemzeti Lovas Színház, augusztus 20. és 24. között pedig a Sepsi Arénában az István, a király Székelyföldi Nagyprodukció újabb öt előadását tűzik műsorra.
2022. április 26., 17:012022. április 26., 17:01
2022. április 26., 23:222022. április 26., 23:22
„Térségünk kulturális turizmusának fellendítését is reméljük ezektől a grandiózus, a város és a megye közös szervezésében megvalósuló rendezvényektől” – fogalmazta meg a keddi beharangozó sajtótájékoztatón Antal Árpád Sepsiszentgyörgy polgármestere. Hozzátette:
A polgármester azt javasolja, hogy akik a nyári szabadságot tervezik, már most írják be ezeket az időpontokat a naptárukba. Az István, a király nagyprodukció Székelyföld kulturális erőterét növeli, nemcsak Sepsiszentgyörgynek, Háromszéknek, hanem egész Erdélynek fontos – szögezte le a sajtótájékoztatón Tamás Sándor Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
Fotó: Antal Árpád/Facebook
Az István, a király produkcióban 405-en dolgoztak (az alkotók és a szakmai stáb), tavaly pedig 15 ezer néző látta – idézte fel Vargha Fruzsina, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere. Idén ugyanazok az emberek dolgoznak együtt, abban bíznak, hogy még több nézőt vonz majd be az öt előadás, hiszen ezúttal remélhetőleg nem lesznek létszámbeli korlátozások. Dancs Zsolt producer felidézte, hogy
Nem tervezik, hogy más helyszínre is elviszik, mert a Sepsi Arénára adaptálták, ha a nézők eljönnek, az erősíti a kulturális turizmust. Arról is beszélt, hogy lázasan készülnek az augusztusi előadásokra,
Június elején elkezdik a próbákat, a jegyértékesítésről későbbiekben közölnek adatokat – mondta Dancs Zsolt.
Fotó: Antal Árpád/Facebook
A Székely Vágtát idén június 17–19. között szervezik meg, bár a Nemzeti Vágta előfutama különböző lovas produkciók helyszíne, rengeteg szórakozásra nyújt lehetőséget, legfontosabbak mégis a versenyek – fejtette ki Demeter János, a szervező Vadon Egyesület ügyvezető igazgatója.
A nevezési feltételek, a díjak nem változnak, a versenyzők utazási költségeit is megtérítik ezer lej értékben.
– ígérte Demeter János.
A rendezvényen a Nemzeti Lovas Színház bemutatja a Szent László, a lovagkirály népi rockoperát: húsz lóval és 60 gyalogos szereplővel érkeznek, a középkori lovagi tornák hangulatát idézi meg a Pintér Tibor által színre vitt produkció – számolt be Magyarósi Imola a Vadon Egyesület elnöke.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
szóljon hozzá!