
Archív
Fotó: Gecse Noémi
Idén nem szervezik meg a Székely Vágtát, a tizedik, jubileumi lovasrendezvényt 2021-re halasztották.
2020. május 27., 15:162020. május 27., 15:16
2020. május 28., 09:312020. május 28., 09:31
A szervezők egyeztettek a Nemzeti Vágta szervezőcsapatával, és a járványügyi helyzetet figyelembe véve döntöttek a halasztásról. Felmerült ugyan egy szeptemberi időpont, de mivel várhatóan ősszel tartják Romániában az önkormányzati választásokat, a szervezők nem tartották jó ötletnek, hogy kampányidőszakban tartsák meg a maksai Óriáspince-tetőn a Székely Vágtát.
A budapesti Nemzeti Vágtát a tervek szerint október 10–11. között megszervezik a budapesti Hősök terén, a rendezvény hivatalos honlapján legalábbis ez az időpont szerepel. A Nemzeti Vágtán annak ellenére indulnak székely lovasok, hogy idén elmarad a székelyföldi előfutam. A Székely Vágta szervezői a Nemzeti Vágta szervezőbizottságával egyeztetve úgy döntöttek, hogy az idei budapesti megmérettetésen a tavalyi székelyföldi győztesek képviselik a térséget, illetve a szervező település, Sepsiszentgyörgy lovasa szintén megméretkezik októberben a Hősök terén.
Nagy a lavinaveszély a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben – figyelmeztetett kedden a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
A Potápi Árpád János Alapítvány a Magyar Nemzetért elindítja a Potápi Tehetségprogramot. A program célja, hogy támogassa a tehetséges és szülőföldjük iránt elkötelezett külhoni és anyaországi fiatalokat – közölte az alapítvány.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
45 ezer lejes pénzbírságot róttak ki kedden a marosvásárhelyi rendőrök egy marosszentannai férfira, aki nagy mennyiségű használt cipőt, zsákot és más hulladékot dobott közterületre.
A következő két évben a beruházások felgyorsítása a gazdasági növekedés kulcsa makro- és mikrogazdasági szinten egyaránt – hangsúlyozta kedden Iancu Guda közgazdász a Romanian Business Leaders konferenciáján.
Cristian Sandache galaci történész szerint a Román Labdarúgó Szövetség diszkriminatív módon, idióta hozzáállással viszonyul az FK Csíkszeredához, amikor sorozatos bírságokkal sújtja a klubot a közösségi szimbólumok használata miatt.
Módosul az alkalmazottak munkaidő-nyilvántartásának szabályozása az előadó-művészeti intézményeknél – jelentette be kedden a kulturális minisztérium.
Újra fogadja a betegeket a gyergyóditrói kórházi egység, miután sikerült rendezni a működés jogi feltételeit és megkötni a szükséges szerződéseket.
Csíkszereda városa lemondott három utca felújításának állami támogatásáról, hogy azokat uniós forrásokból valósítsa meg, a felszabadult 21 millió lejt pedig hidakra, bicikliutakra és más elmaradt utcák korszerűsítésére fordítják.
A pénzügyminisztérium kedden közzétett adatai szerint tavaly novemberben az előző havi 1116 milliárd lejről 1121 milliárd lejre nőtt az államadósság.
szóljon hozzá!