
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Újabb medve pusztult el baleset következtében Kovászna megyében. Az eset hétfőn, Miklósvár közelében történt, egy kétéves bocs az áldozat.
2024. május 22., 14:262024. május 22., 14:26
A Kovászna Megyei Környezetőrség közösségi oldalán adott hírt az esetről. A helyszínre kivonuló bizottság – melyben a környezetvédelmi hatóság, a baróti polgármesteri hivatal, a vadászterület gondnoksága, valamint egy állatorvos képviseltette magát – megállapította, hogy az állat kimúlt a baleset következtében, így égetőbe szállították.
A baleset körülményeiről, a medvét elütő autóról, sofőrről a rendőrségnek nincs tudomása.
Lehet akár egy teherfuvarozó kamionos, aki nem szeretné az idejét vesztegetni, de más ok miatt is dönthetnek úgy a sofőrök, hogy folytatják útjukat” – magyarázta Lucian Cândea, a Környezetőrség főfelügyelője.
Idén Háromszéken ez a hatodik medve, mely baleset következtében pusztul el,
Múlt héten Uzon közelében a vonat ütött el egy anyamedvét és két bocsot, a harmadik bocsot egy Hargita megyei menhelyre szállították az illetékesek.
A szenátus kedden elfogadta a SAFE-program végrehajtásáról szóló sürgősségi kormányrendelet kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Tánczos Barna ügyvivő miniszterelnök-helyettes szerint jelenleg egyetlen kormányalakítási forgatókönyv sem zárható ki, mivel a legfontosabb cél, hogy Romániának mielőbb teljes jogkörű kormánya legyen.
Ro-Alert figyelmeztetést adott ki kedden délután a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) Tulcea megye északi részének lakói számára, miután fennállt a légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélye.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter kedden bejelentette, hogy a hadsereg szakértői által végrehajtott robbantásos művelet eredményeként a Duna vízszintje 2 centiméterrel emelkedett a csernavodai atomerőmű környékén a hétfői szinthez képest.
1 hozzászólás