
Archív
Fotó: Barabás Orsolya
A művelődési ház felújítási munkálatainak idejére a Szabadság térre, a Turisztikai Információs Iroda székhelyére költözött a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ.
2022. április 06., 16:132022. április 06., 16:13
2022. április 06., 16:132022. április 06., 16:13
A Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ közönségszolgálata és a jegypénztára is ezentúl a Szabadság téren, a Turisztikai Információs Irodában található meg, miután a művelődési ház felújítása miatt, erre az ideiglenes székhelyre költözött a kulturális intézmény.
„A rendezvényhelyszínek szempontjából igyekeztünk olyan alternatívákat találni, amelyekkel a művelődési háznak megpróbáljuk bizonyos termeit kiváltani, ennek ellenére vannak bizonyos programok, amiket ki kell hagyjunk, mert a technikai körülmények Gyergyószentmiklóson és ilyen szinten a környéken sem valósíthatóak meg, függetlenül attól, hogy már a környező településeken is vannak jól felszerelt kultúrházi termek” – hangsúlyozta a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ költözése kapcsán az intézményvezető. Fórika Sebestyén elmondta,
A Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ soron következő programja április 11-én, hétfőn este 7 órától lesz a magyar költészet napja alkalmából. Egy verses, zenés koncerttel várják a közönséget, ezúttal új helyszínen, a volt Pro Art Galéria alagsorában.
A magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautóprogramot változatlan formában indítják el, 300 millió lejes költségvetéssel – jelentette be hétfőn a környezetvédelmi minisztérium.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
A politikai pártok közötti párbeszéd az egyetlen út egy teljes jogkörrel rendelkező kormány megalakításához – jelentette ki Csoma Botond. Az RMDSZ a képviselőházi frakció vezetője szerint a jelenlegi konfliktusok csak az AUR erősödését segítik.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, hétfőn felszólítást intézett Nicușor Dan államfőhöz, hogy nevezzen meg egy miniszterelnök-jelöltet.
A közlekedési minisztérium hétfőn közzétett Facebook-oldalán egy űrlapot, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat – közölte a közösségi oldalán Radu Miruță.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
szóljon hozzá!