
Szurkolói udvarban is lehet követni az EB mérkőzéseit Sepsiszentgyörgyön. Képünk illusztráció
Fotó: Agerpres/EPA
A sepsiszentgyörgyi szurkolók a Kónya Ádám Művelődési Ház és a Plugor Sándor Művészeti Líceum közös udvarán, a KultúrParkban felállított nagyméretű kivetítőn nézhetik az idei labdarúgó Európa-bajnokság több mérkőzését.
2021. június 14., 18:272021. június 14., 18:27
Az ideiglenes szurkolói udvarrá alakított parkba a belépés ingyenes, viszont az érvényben lévő járványügyi szabályozások értelmében a helyek száma korlátozott, legfeljebb 200 fő vehet részt a rendezvényen. A vetítéseken csak oltásigazolással, 72 óránál nem régebbi negatív PCR teszt eredmény felmutatásával vagy 24 óránál nem régebbi, laborban elvégzett antitest teszt eredmény felmutatásával lehet részt venni.
Összesen 82, második világháborúból származó aknavetőgránátot találtak szerdán Újtusnádon, az erdő szélén. A lőszereket a Hargita megyei tűzszerészek biztonságosan elszállították.
A 2026-os országos lombikprogramra való jelentkezésben a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház családtervezői központjában is segítséget nyújtanak az érintetteknek.
Egy rezidens orvos öngyilkosságot követett el szerdán a bukaresti egyetemi sürgősségi kórházban – közölte az egészségügyi intézmény.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán hőségre és kelletlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetéseket adott ki, amelyek csütörtöktől az ország nagy részére érvényesek lesznek.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő három napban várhatóan másodpercenként 1300 köbméter körül stagnál, majd enyhén nő, és augusztus 25-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként.
Két, a Richter-skála szerint 3,3-as, illetve 2,9-es erősségű földrengés történt az elmúlt 12 órában Buzău és Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Új fejezet kezdődik a közmédia történetében augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén elindul a független és hiteles Híradó – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
Szerdán lép államfői hivatalába Baka András. Az Országgyűlés augusztus 11-én választotta meg köztársasági elnöknek a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét, akit a kormánypárti Tisza-frakció jelölt.
Közeledik a Száz év magány sorozatfeldolgozásának lezárása, a Netflix pedig közzétette a Grand Finale néven futó utolsó epizód előzetesét.
Nem szabad a törvényalkotást politikai bosszúra, az ellenfelek elleni támadásra használni - hangoztatta Ilie Bolojan, Románia ügyvivő miniszterelnöke kedden.
szóljon hozzá!