A keletkezett hulladék kezelése is költséges
Fotó: Tuchiluș Alex
Szeptember elejétől zajlik a sepsiszentgyörgyi volt tyúkfarm bontása, melynek a helyére pedagógusoknak és egészségügyi dolgozóknak szánt szolgálati lakásokat és egy új lakónegyedet építtetne a város. Hatalmas és költséges munkálatról van szó, melyet a város saját cége, a Sepsi Útépítő végez, és amely meglepetéseket is tartogat.
2024. szeptember 26., 18:122024. szeptember 26., 18:12
Az egykori tyúkfarmon 16 hatalmas betoncsarnokot kell a földdel egyenlővé tenni, illetve a területet meg kell tisztítani és a majdani építkezésre alkalmassá tenni. Addig
Ehhez a napokban várják a Környezetvédelmi Hivatal engedélyét – magyarázta Tóth-Birtan Csaba sepsiszentgyörgyi alpolgármester. Azért is született ez a döntés, mert
Az autósztráda-építés még távolinak tűnik, mivel jelenleg a megvalósíthatósági tanulmány elkészítésénél tartanak.
Fotó: Tuchiluș Alex
A sepsiszentgyörgyi csütörtöki tanácsülésen felmerült, hogy
Habár a város felkérte a korábbi bérlőket, hogy hagyjanak rendet maguk után, a helyszínen sok autógumi, autóalkatrész és háztartási hulladék maradt utánuk.
Ezt a város – mivel haladni kellett a munkálatokkal – eltakarította, de a szemét elszállításának költségeit később behajtja a bérlőkön – tudtuk meg. Viszont a betoncsarnokok tetején levő kátrányborítást az önkormányzat költségén kell speciális kezelést igénylő hulladékként elszállítani, ennek a költségét is belefoglalták most a munkálat teljes költségvetésébe, amely jelen pillanatban közel 10 millió lej (áfa nélkül).
Maláriával diagnosztizáltak egy bukaresti férfit – közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium.
Az alpolgármesternek fontos feladatai vannak a kisebb községekben is, nem róluk kellene lemondani, hanem inkább a tanácsosok számát kellene csökkenteni – javasolja a Romániai Községek Országos Szövetsége, a kormány megszorító intézkedéseire reagálva.
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Egyfeszt összművészeti fesztivált idén július 31 és augusztus 3. között tartják Gyergyószentmiklóson. Mutatjuk a fellépőket.
A Saul fia című film főszereplője, Röhrig Géza költőként mutatkozik be július 16-án, szerdán 18 órától a marosvásárhelyi Kandaké kávézóban, a Bernády tér 3. szám alatt.
A romániai európai parlamenti (EP-) képviselők közül nyolcan szavazták meg csütörtökön az Ursula von der Leyen és az Európai Bizottság ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt, ketten tartózkodtak, 12-en ellene szavaztak, 11-en pedig nem vettek részt.
Átadták a forgalomnak csütörtök délután az észak-erdélyi (A3-as) autópályát az 1-es országúttal Tordatúr közelében összekötő gyorsforgalmi utat.
Befogták az egyik bocsát annak az anyamedvének amelyet a napokban lőttek ki, miután az megölt egy motorost a Transzfogarason – közölte Facebook-oldalán a környezetvédelmi minisztérium.
Kenőpénz elfogadásán érték tetten az ügyészek csütörtökön a bukaresti Floreasca kórház egyik ortopéd szakorvosát – értesült az Agerpres ügyészségi forrásokból.
Július 13. és 27. között ünnepli 15. születésnapját a Csíki Jazz Fesztivál. Idén az emlékezés és a világzene jegyében zajló eseménysorozat világszínvonalú fellépőkkel, tehetségkutatóval, gyerekprogramokkal és közösségi örömzenéléssel várja a közönséget.
szóljon hozzá!