
Képünk illusztráció
Fotó: Balogh Zoltán/MTI
Az elmúlt 24 órában újabb 25 esetben mutatták ki a koronavírus-fertőzést Háromszéken, tájékoztat a prefektúra.
2020. szeptember 16., 19:462020. szeptember 16., 19:46
Ebben az időszakban 201 koronavírustesztet végeztek el. Kovászna megyében 115 fertőzött van intézményes karanténban kórházakban, további 347 személy lakhelyi elkülönítésben tartózkodik. A járvány kitörése óta összesen 989 háromszéki fertőződött meg koronavírussal, 739-et gyógyultnak nyilvánítottak, 29 beteg elhunyt. A rutinellenőrzések során 341 személyt igazoltattak, 30 céget, 40 gépjárművet, 9 közszállítási járművet, 37 vendéglátói egységet ellenőriztek. Négy személy esetében állapítottak meg szabálytalanságot, őket összesen 2900 lejre bírságolták.
A munkaterületek kitűzéseivel elindult a Mobilitás 2-nek hívott beruházás kivitelezése. A gyergyószentmiklósi Kossuth Lajos utcán és a Gyilkostó úton 2-3 hét múlva jönnek a látványosabb munkálatok. Az esővíz-elvezető rendszer kiépítésével kezdenek.
Ünnepi hangversenyt ad augusztus 20-án a felújított Bartók Béla Művelődési Házban a Szentegyházi Gyermekfilharmónia.
Bogdan Ivan szociáldemokrata parlamenti képviselő, kedden sürgette Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnököt, hogy kérje fel a pénzügyminisztériumot, az adóhivatalt (ANAF) és a Versenyhivatalt végezzenek ellenőrzéseket az üzemanyag-forgalmazók piacán.
Az Európai Unió (EU) tagállamai 2023-ban a bruttó hazai termék (GDP) 4,7 százalékát fordították oktatásra (az óvodától a középiskoláig), ugyanannyit, mint 2022-ben – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Behívót kapnak azok a Hargita megyei tartalékosok, akik korábban aktív vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek. A behívás célja az adatok frissítése és a katonai nyilvántartás ellenőrzése, nem pedig gyakorlat vagy kiképzés. Kötelező megjelenni.
A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
Az idei pótérettségin részt vett fiatalok 33,8 százalékának sikerült a vizsgája az első eredmények szerint – közölte kedden az oktatási minisztérium.
szóljon hozzá!