
Fotó: Bíró Blanka
Huszonnégy órás akciót szervezett a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi fiókszervezete november 17-én, a szegények világnapján. A maratonhoz ötvenhat önkéntes csatlakozott, az éjszaka folyamán szendvicset, meleg teát, takarókat vittek a hajléktalanoknak, az éjjeli menedékhely lakóinak.
2019. november 17., 18:402019. november 17., 18:40
Süteményeket készítettek, élelmiszercsomagokat állítottak össze, ezeket napközben elvitték a Zathureczky Berta Idősek Otthonba, nagycsaládosoknak és a kórházba. Az önkéntesek filmklubot szerveztek a hajléktalanoknak, akik szentmisén vettek részt, majd meleg ebédet kaptak. Délután az önkéntesek az Erzsébet parkban gyerekjátékokat szerveztek, majd gitár- és énekszó mellett sálat, sapkát és plüssjátékot gyűjtöttek a rászoruló gyermekeknek.
Székely Róbert, a szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi vezetője, a hajléktalanszálló koordinátora elmondta, naponta tevékenykednek, hogy segítsék a rászorulókat, a hajléktalanokat, a másodszor megszervezett huszonnégy órás akció során viszont ezt is felülmúlták. Munkájuknak látszik az eredménye, hiszen a sepsiszentgyörgyi utcákon ma már csak két hajléktalan van, a legtöbb rászorulót, akik korábban a padokon, sokszor ittasan aludtak, sikerült becsatolni a rendszerbe, elfogadják a szabályokat, és a menedékhelyen húzzák meg magukat. További előrelépés, hogy
A szállóban idén télen mintegy harminc állandó vendég lesz, miközben tavaly negyvenöten éjszakáztak a menedékhelyen.
„Induláskor nehezen értették meg és fogadták el a szigorú szabályokat (nem fogadnak senkit ittasan, kötelező tisztálkodni, a menhely pontos órarend szerint működik), de ma már hálásak a napi rutinért, tudják, hogy mindez valójában értük történik” – mondta Székely Róbert.
A szeretetszolgálat munkatársa a hasznos segítségnyújtásra hívta fel a figyelmet, azt kérve, hogy aki segítene év közben is, előtte tudakolja meg, mire van szükség. Rámutatott, kis csoportok, baráti társaságok, szomszédok fognak össze, hetente visznek meleg ételt a hajléktalanszállóra, és ez nagy segítség a hajléktalanoknak.
Ilie Bolojan miniszterelnökkel tárgyalt hétfőn Nicușor Dan államfő a Cotroceni-palotában. Az elnöki hivatal közleménye szerint a kormányfő közelgő németországi látogatásának előkészítéséről és Románia 2026-os költségvetéséről is egyeztettek.
Január 27-e az emberiség egyik legnagyobb tragédiájára való emlékezés és reflektálás napja – hangsúlyozta a holokauszt nemzetközi emléknapja alkalmából hétfőn közzétett üzenetében Nicușor Dan.
Halálos kimenetelű baleset történt Gyergyóremete közelében szombaton, amikor az autó után vonatott szán felborult.
Közzétették a január utolsó, illetve február első hetére vonatkozó friss időjárás-előrejelzést.
Eltűnt egy emberölés miatt elítélt török állampolgár, miután néhány napos eltávozást kapott a bukaresti rahovai börtönből – a rendőrség nagy erőkkel keresi a férfit.
Első-és másofokú (sárga és narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyóra, többek között Hargita és Kovászna megyében is.
Több ittas járművezetőt és egy jogosítvány nélkül közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök az elmúlt hétvégén Hargita megyében.
A csenei Mario Berinde meggyilkolásának ügyében gyanúsított és előzetes letartóztatásba helyezett két kiskorú tavaly decemberben, karácsony előtt bántalmazott egy másik csenei fiatalt is, egy 18 éves fiút – közölte hétfőn a Temes megyei rendőrség.
Egy tizennégy éves lány vesztette életét hétfőn reggel fél kilenc körül a Brassó megyei Almásmezőnél (Poiana Mărului) bekövetkezett balesetben. A sofőr és még négy kiskorú is megsérült.
Az elmúlt 24 órában országosan több mint száz alkalommal riasztották a hegyimentőket, Hargita és Maros megyében is szükség volt a beavatkozásukra – derül ki az országos hegyimentő-szolgálat összesítéséből.
szóljon hozzá!