
Fotó: Kocsis B. János
Huszonhárom beteget kezelnek a sepsiszentgyörgyi kórházban koronavírus-fertőzéssel, vagy annak a gyanújával. A tünetmentes fertőzöttek ugyanakkor, csak akkor kerülnek kórházba, ha a lakásukban nincs lehetőség a biztonságos elkülönítésre.
2020. április 06., 16:332020. április 06., 16:33
2020. április 06., 18:562020. április 06., 18:56
András-Nagy Róbert kórházigazgató hétfőn online sajtótájékoztatón elmondta, két beteg súlyos állapotban van, közülük egyik koronavírus tesztje pozitív, a másik beteg két korábbi tesztje nem volt egyértelmű, ezért harmadszor is mintát vettek tőle. Mindkettőjüket az intenzív terápiás osztályon kezelik, intubálni kellett őket.
A kórházban kezelt többi koronavírusos vagy gyanús beteg állapota kielégítő, négyen kapnak oxigént. Négy fertőzött egyébként kórházi alkalmazott. A kórházból hazaengedett gyógyult betegek száma tízre emelkedett, április 2. és 10. közötti időszakban hat beteget engedtek haza.
Rosu Mátyás a kórház orvos-igazgatója elmondta, nem utalnak be mindenkit a kórházba, akinek pozitív a koronavírus tesztje.
Folyamatban van a kórházi alkalmazottak tesztelése, erről akkor közölnek adatokat, ha befejeződik. Rosu Mátyás rámutatott, a fertőző betegségek osztályán kezelik a koronavírussal diagnosztizált betegeket, az itt dolgozókat már mind letesztelték, és minden eredmény negatív. „Ez azt bizonyítja, hogy ha betartjuk az óvintézkedéseket, megfelelő védőfelszerelést viselünk, elkerülhető a fertőzés” – szögezte le az orvos-igazgató.
András-Nagy Róbert ugyanakkor újságírói kérdésre kifejtette, úgy véli a járvány első soraiban „harcoló” alkalmazottak plusz pénzbeli juttatást kellene kapjanak, erre meg is van a jogi alap, ám az egészségbiztosító pénztár kell majd alkalmazza az egészségügyi kiadásokra vonatkozó kormányrendelet még meg sem jelent módszertanát.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
Jócskán túlhaladva a megengedett sebességet, 172 km/órával száguldó sofőrt mértek be a rendőrök vasárnap Buzău megyében, de miután megállították, váratlan fordulatot vett a gyorshajtásos eset.
Tovább fokozódik a hőség az elkövetkező napokban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság előrejelzése szerint azonban viharosra fordulhat az időjárás szerdára virradóra.
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
szóljon hozzá!