
Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Mészáros János
Az elmúlt huszonnégy órában huszonhat új koronavírus-fertőzést azonosítottak Háromszéken – tájékoztatott kedden a prefektúra. Ebben az időszakban 224 tesztet végeztek, 368 aktív esetet tartanak nyilván.
2021. március 23., 20:272021. március 23., 20:27
2021. március 23., 20:362021. március 23., 20:36
Kovászna megyében a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató jelenleg 1,62 ezrelék. Sepsiszentgyörgyön, Komandón, Sepsibükszádon és Dobollón az incidencia meghaladja a 3 ezreléket, ezeken a településeken a vörös forgatókönyv érvényesül.
Kovásznán, Baróton, Maksán, Nagyajtán, Illyefalván, Kőröspatakon, Gidófalván, Árkoson, Szitabodzán, Bodokon, Hídvégen az incidencia 1,5 és 3 ezrelék között van. Tizenegy településen a keddi adatok szerint nem volt egyetlen aktív eset sem. Az ellenőrzések során 18 pénzbírságot róttak ki összesen 3500 lej értékben, mert az emberek nem viseltek védőmaszkot vagy nem tartották be az éjszakai kijárási tilalmat.
A kilenc Kovászna megyei oltóközpontban eddig 20 854 személyt oltottak be koronavírus ellen.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.
szóljon hozzá!