
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Az elmúlt 24 órában újabb 23 háromszékit diagnosztizáltak koronavírus-fertőzéssel, miközben 215 tesztmintát dolgoztak fel.
2020. szeptember 02., 20:222020. szeptember 02., 20:22
Egy sepsiszentgyörgyi idős asszony elhunyt, esetében az elhalálozás után érkezett vissza a koronavírus-teszt pozitív eredménye. A 86 éves asszony a tüdőbetegségek osztályára volt beutalva, onnan került át az intenzív terápiára kétoldali tüdőgyulladással. Kórelőzményében Parkinson-kór és májelégtelenség is szerepelt. Jelenleg intézményes karanténban, kórházakban 92 háromszékit kezelnek, további 208 személy van lakhelyi elkülönítésben. Az ellenőrzések során két személyt összesen ezer lejre bírságoltak meg, további öt személy összesen 1460 lej pénzbüntetést kell kifizessen, egy személyt pedig figyelmeztetésbe részesítettek.
A Sanitas szakszervezeti szövetség péntek reggel bejelentette az egészségügyi általános sztrájk felfüggesztését.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete egyik vizsgált forgatókönyv szerint sem kedvez az egészségügyi dolgozóknak – közölte a Sanitas Szakszervezeti Szövetség csütörtökön.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.