
A hatóságok továbbra is ellenőrzik a maszkviselési kötelezettség betartását. Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az elmúlt 24 órában Kovászna megyében 21 új esetben mutatták ki a koronavírus-fertőzést. Ebben az időszakban 254 tesztmintát dolgoztak fel, miután vasárnap egyetlen tesztet sem végeztek, így hétfőn egyetlen új fertőzöttről sem számoltak be.
2020. november 03., 20:432020. november 03., 20:43
A prefektúra tájékoztatása szerint 66 személyt nyilvánítottak gyógyultnak. A hétfői adatok szerint 121 személy van intézményes karanténban, 699 esetben rendelték el a lakhelyi elkülönítést, mert fennáll a koronavírus-fertőzés gyanúja. A járvány kitörése óta Háromszéken 2354 személynél mutatták ki a koronavírus-fertőzést, 1674 esetet gyógyultnak nyilvánítottak, 63 koronavírus-fertőzéshez köthető elhalálozás történt.
Kovászna megyében a 14 napra számolt fertőzési incidencia enyhén emelkedett, a hétfői 2,41 ezrelékről 2,53 ezrelékre. Húsz településen ez a mutató meghaladja a 3 ezreléket, 26 településen van 1,5-3 ezrelék között, 28 településen 1,5 alatt. Háromszéken 48 településen nincs egyetlen pozitív eset sem. Az elmúlt 24 órában kilenc személyt bírságoltak meg összesen 3000 lejre, mert nem viseltek maszkot.
Többtucatnyi tiltakozó gyűlt össze vasárnap este a Temes megyei Bégaszentmihályon a csenei gyermekgyilkosságban érintett 13 éves fiú nagyapjának a háza előtt. A tilakozók a fiú büntetőjogi felelősségre vonását követelik a bűnrészessége miatt.
Tavaly decemberben 4 699 559 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 4279-cel többet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2 778 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Igazi kánaán következik a szerzői filmek szerelmeseinek, hiszen az előttünk álló időszakban kerülnek széleskörű moziforgalmazásba a tavalyi fesztiválfilmek, amelyek többségét most, az Oscar-szezonban díjazzák.
Január utolsó hetébe lépve változékony, átmenetileg enyhébb időjárás jellemzi majd az Erdélyi-medencét. A korábbi napok erős fagyai után mérséklődik a hideg, ugyanakkor a hét második felében egyre nagyobb eséllyel számíthatunk csapadékra.
Széles közösséget mozgatott meg a felhívás, amelyben a szívbetegséggel küzdő Dimény István részére indítottak adománygyűjtést. Az erdővidéki férfi gyógyulását számos adakozó támogatása mellett kardiológus szakorvos is segíti.
Köztudott, hogy Kézdivásárhely nemrég felújított ikonikus épületébe a Céhtörténeti Múzeum költözik át. De a Székely Katonanevelde mikor nyílhat meg teljes egészében a nagyközönség előtt? – faggattuk Dimény Attila muzeológust, intézményvezetőt.
Boldog ünnepet kívánt Nicușor Dan államfő szombaton mindazoknak, akik kifütyülték a román fejedelemségek egyesülésének ünnepe alkalmából Focșani-on tartott rendezvényen.
Az országos földfizikai intézet (INCDFP) szakemberei a Richter-skála szerinti 3-asról 3,2-esre módosították a szombat délben Vrancea megyében történt földrengés erősségét.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 11 óra 51 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A temesvári szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) is vizsgálódik a csenei gyilkosság ügyében, miután az ebben érintett 13 éves gyermek szervezetében drogot mutattak ki.