
Fotó: Bagi József
Önkéntes véradási napot tartottak szerdán Gyergyószentmiklóson. A vérkészlet pótlására a Hargita megyei tűzoltóság gyergyószentmiklósi alegysége szervezett formában jelentkezett. Június 15-én is lesz lehetőség véradásra Gyergyószentmiklóson.
2022. június 08., 15:462022. június 08., 15:46
Huszonegy hivatásos tűzoltó jelentkezett szerdán Gyergyószentmiklóson önkéntes véradásra. „Mindennapi munkánk során a mentés a fő tevékenységünk, de
– nyilatkozta a szerda reggeli véradási akció kapcsán Coșarcă Gavril, a gyergyószentmiklósi hivatásos tűzoltók parancsnoka.
Nem ritka eset, hogy országos szinten, de akár szűkebb környezetünkben is vérhiány van. Az utóbbi időben kevesebb volt az önkéntes véradók száma, gondok akadtak a véradásért járó ételjegyek körül is – tudtuk meg a Hargita Megyei Vérközpont vezetőjétől.
Mivel június 1-jén munkaszüneti nap volt, ezért azt a napot június 8-án pótolták „A mai akciót Csibi Márta gyergyószentmiklósi vöröskeresztes önkéntes szervezte, de szükség esetén általában az ilyen nagyobb egységek, mint a katonaság, tűzoltóság, rendőrség mobilizálható, amikor vérhiányunk van. Mellettük ma jöttek más önkéntes véradók is. Jelenleg elmondhatom, hogy nincs komolyabb vérhiány, amúgy
– nyilatkozta dr. Kopacz Ildikó, a Hargita Megyei Vérközpont igazgatója.
Jövő héten is lesz véradás Gyergyószentmiklóson. Június 15-én a vérközpont munkatársai a véradók világnapja alkalmából megjutalmazzák a rendszeres véradókat, ezzel is felhívva a figyelmet annak fontosságára. A június 15-ei gyergyószentmiklósi véradásra az InTime alkalmazás segítségével, valamint az eprogramare.ro/voroskereszt oldalon lehet időpontot foglalni.
Kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatban végeztek házkutatást Brassóban a rendőrök, amikor a gyanúsítottak az ablakon kidobálva próbáltak megszabadulni a terhelő bizonyítékoktól.
A jövő hét második felében az ország legtöbb régiójában viharossá válik az időjárás, a hőmérsékleti értékek pedig kissé elmaradnak a sokéves átlagtól – közölte szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Népviseletbe öltözött csíkszékiek és helyiek töltötték meg szombat reggel a csíkszeredai Szabadság teret: elkezdődött az Ezer Székely Leány Napja.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
szóljon hozzá!