
Idén sem lesz hiány programokból a Farkaslaki Szenes Napokon. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Két év kihagyás után pénteken kezdődik a Farkaslaki Szenes Napok, amely több kulturális programmal, sporteseménnyel, vetélkedővel várja az érdeklődőket, esténként pedig anyaországi és erdélyi zenekarok koncertjétől lesz hangos a Kalonda-tető szeptember első hétvégéjén.
2022. szeptember 01., 20:492022. szeptember 01., 20:49
2022. szeptember 02., 13:252022. szeptember 02., 13:25
A rendezvény első napján, pénteken este hat órától hallható lesz a 6Chapter zenekar, majd Pittyes2es és Gyufa szórakoztatja a közönséget, ezt követően fél kilenctől ByeAlex és a Slepp koncertezik, őket fél tizenegykor Zorall nevű magyar rockegyüttes váltja.
A Kalonda-tetőn sem áll meg az élet, ugyanis tizenegytől egészen délután öt óráig lovas programokkal várják az érdeklődőket, majd öt órától ünnepélyesen is megnyitják a rendezvénysorozatot. Fél nyolctól a Terra Siculorum, kilenctől Szikora Róbert és az R-Go, fél tizenegytől a Transylvanium lép színpadra.
Vasárnap kilenc órától egyéni sakkversenyt tartanak a farkaslaki általános iskolában, majd fél tizenegytől ünnepi szentmisére kerül sor, ezt követően pedig a templom előtti téren a szépkorúakat köszöntik.
Fél héttől a Snapsz Band, fél kilenctől pedig a Kowalsky meg a Vega zenekar lép fel, tíz órától pedig a hagyományos boksagyújtással zárul a programsorozat.
Állandó programokkal is készülnek: a gyerekeket foglalkozásokkal, ugrálóvárral várják, a fiatalok és felnőttek számára pedig az UIET Chillzone sátorban megteremtik a fesztiválhangulatot, hiszen
A huszadik alkalommal megszervezett Szenes Napok teljes programja ide kattintva, az UIET Chillzone sátrának programkínálata pedig itt is elérhető.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.
Több ittas sofőrt, jogosítvány nélkül vezető autóst és egy feltételezhetően hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök a hétvégi ellenőrzések során Hargita megyében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.
Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.
Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.
Alapvetően más szemléletet és évente 500 milliárd forint pluszforrást ígért az egészségügyben Hegedűs Zsolt, leendő egészségügyi miniszter az Országgyűlés egészségügyi bizottságában. Ugyanakkor Karikó Katalint felkérte tanácsadójának.
A választási törvény nemzetiségekre vonatkozó részének módosítását, valamint a nemzetiségi oktatás támogatását ígérte Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa kinevezése előtti meghallgatásán.
Elfogadták hétfőn Székelyudvarhely költségvetését. Az önkormányzat 73 millió lejt fordít beruházásokra, miközben a működési költségeket és az alintézmények kiadásait igyekeztek mérsékelni. Rossz hír, hogy leépítésekre is számítani kell.
Egy új parlamenti többség kialakításáról egyeztet hétfőn a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségek frakciójával és a függetlenekkel. Politikai források szerint a találkozót a parlamentben tartják.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn kiadott figyelmeztető előrejelzése szerint záporok és viharos szél várható a Bánságban, Körösvidéken, Olténiában, Máramarosban, Erdély nyugati részén, illetve Munténia nyugati és északi térségeiben.
szóljon hozzá!