
Még mindig vannak iskolák, ahol nincs rendes mosdó. Nem helyi szinten múlik a felzárkóztatás. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az országos helyzethez hasonlítva jól áll Kovászna megye: miközben vannak olyan megyék, ahol a tanintézetek százainak nincs tűzvédelmi vagy közegészségügyi engedélye, Háromszéken tíz százalék körül van ezek aránya.
2019. augusztus 21., 22:352019. augusztus 21., 22:35
Kiss Imre, Kovászna megye főtanfelügyelője szerdai sajtótájékoztatóján elmondta, a megyében 309 tanintézetben kezdődik meg szeptember 9-én a tanév, ezek összesen 400 épülettel rendelkeznek. Az összesítések szerint
Tavaly óta két épületre sikerült megszerezni a tűzvédelmi engedélyt, mert ez egy hosszadalmas és költséges folyamat. Minden esetben elindították a procedúrát,
Pánikra nincs ok, ezekben az épületekben sincsenek veszélyben a gyerekek – szögezte le Kiss Imre. Húsz tanintézet nem rendelkezik közegészségügyi engedéllyel, ez esetben is mindegyikre van megoldás, rövid vagy hosszabb távon megteremtik a megfelelő körülményeket. Bölönben például a teljesen új építésű óvodának nincs meg az átvétele, így engedély sincs, több faluban pedig van ugyan felszerelt mosdó és illemhely, de a vezetékes víz nem iható.
Kiss Imre azt javasolta, átmeneti megoldásként vásároljanak vízadagoló automatákat.
Ezek a júniusban megjelent 363-as kormányhatározat alapján kapnak pénzt a mosdók és illemhelyek megépítésére. Kiss Imre emlékeztetett, hogy a kormányhatározattal az országban 858 tanintézetnek biztosítanak költségvetési forrást mellékhelyiség-építésre. Az akkor oktatási miniszter Ecaterina Andronescu azt mondta, ezek iskolakezdésre meg is épülnek, ám a folyamat nem ilyen egyszerű: a pénzt az önkormányzatok kapják, közbeszerzést kell kiírjanak, tervezőt, kivitelezőt keressenek, valószínű az év végéig sem készülnek el az illemhelyek.
Kiss Imre hangsúlyozta, Háromszéken általában megfelelőek a körülmények, az önkormányzatok igyekeznek jó gazdái lenni a tanintézeteknek.
Nicușor Dan államelnök kedden az alkotmánybíróság feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos hétfői döntésére reagálva kijelentette, várja a testület indoklását.
Székelyföldön összesen több mint ötszáz iskolavezetői állásra írtak ki versenyvizsgát, ennek kevesebb mint fele aligazgatói poszt. A jelentkezők szeptember 14-e és október 2-a között nyújthatják be dossziéikat, a vizsga pedig három részből áll majd.
Az energiaellátás helyzete stabil, a rendelkezésre álló termelési kapacitások maximális teljesítménnyel működnek, és hozzájárulnak a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának kiesése miatti hiány pótlásához – közölte kedden az energiaügyi minisztérium.
Egy kovásznai melléképületben csaptak fel a lángok kedd délután. A tűzeset során jelentős anyagi kár keletkezett, egy autó is kiégett.
A munkaterületek kitűzéseivel elindult a Mobilitás 2-nek hívott beruházás kivitelezése. A gyergyószentmiklósi Kossuth Lajos utcán és a Gyilkostó úton 2-3 hét múlva jönnek a látványosabb munkálatok. Az esővíz-elvezető rendszer kiépítésével kezdenek.
Ünnepi hangversenyt ad augusztus 20-án a felújított Bartók Béla Művelődési Házban a Szentegyházi Gyermekfilharmónia.
Bogdan Ivan szociáldemokrata parlamenti képviselő, kedden sürgette Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnököt, hogy kérje fel a pénzügyminisztériumot, az adóhivatalt (ANAF) és a Versenyhivatalt végezzenek ellenőrzéseket az üzemanyag-forgalmazók piacán.
Az Európai Unió (EU) tagállamai 2023-ban a bruttó hazai termék (GDP) 4,7 százalékát fordították oktatásra (az óvodától a középiskoláig), ugyanannyit, mint 2022-ben – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Behívót kapnak azok a Hargita megyei tartalékosok, akik korábban aktív vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek. A behívás célja az adatok frissítése és a katonai nyilvántartás ellenőrzése, nem pedig gyakorlat vagy kiképzés. Kötelező megjelenni.
szóljon hozzá!