
Fotó: Farkaslaki Önkéntes Tűzoltó Egyesület
Egy idős nő eltűnéséről érkezett bejelentés a farkaslaki önkéntes tűzoltósághoz hétfőn reggel: a keresett személy vasárnap tűnt el Szencsedben, végül egy óra keresés után kutyája jelzését figyelve találták meg a teljesen elgyengült asszonyt.
2021. szeptember 14., 13:402021. szeptember 14., 13:40
2021. szeptember 14., 13:412021. szeptember 14., 13:41
Eltűnt személy keresésére kérték fel a farkaslaki önkéntes tűzoltókat hétfőn reggel Szencsedben, ugyanis egy idős asszony vasárnap reggel elment otthonról, és nem tért haza.
A farkaslaki önkéntes tűzoltók Facebookon arról tájékoztattak, hogy az öttagú helyi önkéntes mentőcsapatuk végül egyórás keresés után az erdőben találta meg a keresett személyt, aki akkorra hipotermiás állapotba került, a mentősök szállították kórházba.
Fotó: Farkaslaki Önkéntes Tűzoltó Egyesület
A csapatot az asszony mellett őrködő kutya ugatása vezette a helyszínre – írták a bejegyzésben, hozzátéve, hogy bizony „a kutya az ember legjobb barátja”.
A Nicușor Dan államelnök által hétfőn kihirdetett és jövő évtől hatályos törvény értelmében az 1990. június 13-15-i bányászjárás áldozatai havi 5000 lej kártérítésre, ingyenes orvosi ellátásra és kezelésekre jogosultak.
Több személyt kellett megelőzési céllal kimenekíteni egy székelyudvarhelyi tömbházból hétfőn délután, miután lángok csaptak fel az egyik lakrész konyhájában. A tűz anyagi kárral járt – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartott délelőtti egyeztetéseken „tűzszüneti” kormány megalakítására tett javaslatot, figyelembe véve, hogy lehetetlen jelenleg egy „kényelmes parlamenti többség” létrehozása.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Két román állampolgárságú hegymászó életét vesztette az olaszországi Gran Paradiso-hegységben, miután egy gleccserszakadékba zuhantak – jelentették be hétfőn az olasz hegyimentők az ANSA hírügynökség szerint.
Hat medve ijesztett rá kilenc román, magyar és ausztrál nemzetiségű turistára hétfőn délután a Gyimesfelsőlok területén lévő széphavasi Szentlélek-kápolnánál – tájékoztat a Hargita Megyei Csendőr-főkapitányság.
Marosvásárhelyen a szálló por az egyik legnagyobb légszennyezési tényező, a szakemberek szerint pedig télen nagyobb gondot okoz, mint nyáron. Korlátozásokkal, az alternatív közlekedés népszerűsítésével és hőszigetelésekkel lehetne javítani a helyzeten.
A 17. alaptörvény-módosítás nem akar embereket megalázni, éppen ellenkezőleg egy megalázott nemzet becsületét akarja és fogja visszaadni – mondta Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben.
Románia határozottan elítéli az Oroszország Szövetségi Biztonsági Szolgálata által irányított csoportok által végrehajtott ellenséges kibertevékenységeket – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államelnök.
Megváltozik a Szent Anna-tó látogatási rendje: a látogatóknak napijegyet kell váltaniuk, amely magában foglalja a látogatóközpont belépőjét és három óra ingyenes parkolást, míg a Mohos-tőzegláp ezentúl kötelező idegenvezető nélkül is látogatható lesz.
szóljon hozzá!