
Az útkereszteződésben jelenleg a tönkrement lámpa hiányában zajlik a közlekedés
Fotó: Tuchiluș Alex
Előbb egy jelzőlámpát rongált meg, majd két villanyoszlopot is kidöntött egy autóroncsokat szállító kisteherautó Felső-Háromszéken. A sofőrnek tetemes bírságot kell fizetnie a túlméretes szállítmány okozta károk miatt.
2024. február 19., 16:022024. február 19., 16:02
A több, egymás tetejére pakolt autókarosszériát és -alkatrészt szállító, ezáltal megnövekedett magasságú jármű előbb egy kézdivásárhelyi útkereszteződésben akadt bele az út fölötti villanyrendőrbe, majd a mintegy tíz kilométer távolságban lévő Ozsdolán döntött ki két villanyoszlopot.
Megkeresésünkre a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője közölte, a kézdivásárhelyi rendőröket péntek este nyolc óra körül értesítették a történtekről. A vizsgálatok nyomán kiderült, hogy
a 11-es országúton, majd a céhes városba érve, az 1918. december 1. és Dózsa György utcák kereszteződésében nekiment az út fölé felfüggesztett közlekedési lámpának, amely levált a tartójáról.
Kidöntött villanyoszlopok és leszakadt kábelek maradtak a sofőr után Ozsdolán
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
A férfi ezt követően sem zavartatta magát, inkább folytatja útját a 2D jelzésű országúton Foksány irányába. Ozsdolán azonban beleakadt az út fölött lógó vezetékekbe, leszakította azokat és a tartóoszlopokat is kidöntötte.
A környezetőrség, illetve a rendőrség veszélyes anyagokkal foglalkozó osztályának munkatársai a helyszínen megállapították, hogy a szállított anyagok nem minősülnek veszélyesnek – derül ki a rendőrségi tájékoztatásból.
A kisteherautó három karosszériát és több alkatrészt is szállított
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
A történtek kapcsán megkérdeztük Szilveszter Szabolcs kézdivásárhelyi alpolgármestert is, aki elmondta, a baleset nyomán a jelzőlámpa teljesen tönkrement, ezért kénytelenek kicserélni azt.
– tette hozzá.
A kézdivásárhelyi ütközés pillanata a térfigyelő kamera felvételén
Fotó: Képernyőfotó
A térfigyelő kamera felvételén – amelyeket az elöljáró bocsátott a rendelkezésünkre – jól látható a pillanat, amikor az átlagosnál jóval magasabb szállítmány beleakad a jelzőlámpába és megrongálja azt.
Kiengedték hétfőn a kórházból azt az ötéves Szeben megyei gyermeket, aki csaknem két napot töltött egyedül az erdőben, mielőtt megtalálták a keresésére indult hatóságok.
Az Arad megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP) szakemberei a hantavírus-fertőzés hétfői bukaresti megerősítése után közölték, hogy a szerológiai vizsgálatok szerint régebbi, krónikussá vált fertőzésről van szó.
A sokéves átlagnak megfelelő, ugyanakkor változékony időjárás várható május második felében, csapadékra szinten naponta számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat május 18–31. közötti időszakra érvényes előrejelzéséből.
Az idei év első négy hónapjában 737 682 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI).
Elindult a regisztráció a 34. Bolyai Nyári Akadémia pedagógus-továbbképzéseire, amelyek több helyszínen kínálnak szakmai fejlődési lehetőséget pedagógusok számára június 29. és július 24. között.
Az eredmények szerint a beteg az Európában terjedő vírustörzset kapta el, a megbetegedésnek tehát nincs köze az óceánjáró fedélzetén azonosított Andes-hantavírushoz, amely kizárólag Dél-Amerikában terjed.
Nicușor Dan államfő hétfőn konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Hosszú restaurálási folyamat után felavatják május 22-én a gyimesbükki Rákóczi-várat. A nép körében Rákóczi-várként ismert erődítmény 2026-tól hivatalosan a Bethlen–Rákóczi-vár nevet viseli.
Jelenleg nincs olyan jogi ok vagy alkotmányos indok, amely megalapozhatná a lemondásomat – írja az MTI az Index hírportálon hétfőn megjelent, Sulyok Tamás köztársasági elnökkel készített interjút szemlézve.
A románok többsége úgy véli, hogy előrehozott választásokra van szükség, és ha jövő vasárnap tartanának parlamenti választásokat, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.
szóljon hozzá!