
A felvételek a fesztivál tavalyi, első kiadásán készültek
Fotó: Kovács Izolda
Hétvégén második alkalommal add otthont az X Balloon Festnek a kézdivásárhelyi Fortyogófürdő. Szeptember 15–17. között 12 hőlégballonnal várják a repülni és szórakozni vágyókat.
2023. szeptember 13., 15:522023. szeptember 13., 15:52
A hőlégballonok kínálta lebilincselő látvány és az életre szóló élmények mellett színes programmal is készülnek a szervezők, benne szakmai előadásokkal, gyermekfoglalkozásokkal, hőlégballonos függeszkedéssel (amikor 10–30 méterre engedik a magasba a kikötött légballont, 3–5 személlyel a kosarában), tábortűzzel, termékvásárral, paramotoros repüléssel, népzenével, miközben az egész napos hangulatról több lemezlovas gondoskodik.
Fotó: Dénes Botond
Hőlégballonos repülésre a reggeli órákban, illetve este lesz lehetőség, amennyiben az időjárási feltételek is lehetővé teszik.
– mondta Kovács Gyula, az X Balloon Transylvania brand tulajdonosa.
Deák Gyöngyvér, a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület igazgatója úgy véli, érdemes a megye turisztikai és természeti látványosságait egy réspiaci szolgáltatás, a hőlégballonozás által is megmutatni. Szilveszter Szabolcs, Kézdivásárhely alpolgármestere rámutatott, a hőlégballon-fesztivál egy újabb színfolt Kézdivásárhely rendezvénypalettáján, amelyet az önkormányzat idén is támogat. „Nem túlzunk, ha azt mondjuk, hogy turisztikai erőteret jelent városunknak a rendezvény, ugyanakkor nem mindennapi látvány az idelátogatóknak. Az idei fesztivál esetében a gyerek- és családbarát programokra törekedtünk, hiszen a fesztivál hetén kezdődött a tanítás, így jó lehetőség, hogy a gyerekek és a családok együtt töltsék a hétvégét” – tette hozzá az elöljáró.
Fotó: Kovács Izolda
Az esemény programja elérhető ezen az oldalon is.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az ország érdekét szolgálja és Bukarest megbízható szövetségesi szerepét bizonyítja az a javaslat, hogy az Egyesült Államok ideiglenesen katonai erőket telepíthessen Romániába.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön a Victoria-palotában fogadja a Romániába hivatalos látogatásra érkező Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Az első gólya március 6-ai érkezését követően egyre több fészket vesznek birtokba a hazatérő vándormadarak Csíkszentsimonban. Fotókon és rövid videón mutatjuk.
Évente több mint 3,4 millió tonna, azaz percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben a lakosság több mint 27 százaléka a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatának van kitéve.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerdán megvitatta az Egyesült Államoknak azt a kérését, hogy ideiglenesen katonai erőket és felszereléseket telepítsen Romániába a közel-keleti válsággal összefüggésben.
Véget ért a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülése Bukarestben, a román sajtó pedig máris kiszivárogtatta, hogy mint kérhettek az amerikaiak a Konstanca megyei légibázissal kapcsolatban.
Huszonötezer lej értékben róttak ki pénzbírságot, és jelentős mennyiségű faanyagot koboztak el a Hargita megyei rendőrök egy keddi ellenőrzés alkalmával.
Gyergyószentmiklóson jogosítvány nélkül vezető, Székelykeresztúron pedig vezetéstől eltiltott sofőrt füleltek le kedden a rendőrök. Mindkettőjük ellen büntetőeljárás indult.
Noha csak egy-két banival, de szerdán is magasabb árakat függesztettek ki egyes székelyföldi kutaknál, mint ami volt kedden.
Traian Băsescu a közel-keleti események kapcsán kijelentette, hogy Nicușor Dan államfőnek és Romániának „gyorsan, halogatás és habozás nélkül kell cselekednie”, annál is inkább, mert a jelek szerint az USA-nak szüksége van a konstancai támaszpontra.
szóljon hozzá!