
Számos rendellenességet kiszúrtak a közutakon a rendőrök az elmúlt hétvégén. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Közlekedési kihágásokból nem volt hiány a mögöttünk álló hétvégén: volt, aki gyorsan hajtott, olyan is, aki bejegyzetlen gépjárművel közlekedett vagy éppen jogosítvány nélkül, illetve – amint megszokhattuk – ittas sofőr is.
2021. május 31., 21:252021. május 31., 21:25
2021. május 31., 21:322021. május 31., 21:32
Bejegyzetlen gépjárművel közlekedett egy 57 éves, Farkaslaka községi férfi a településen áthaladó 13A jelzésű országúton pénteken délután, a hatóságiak azonban kiszúrták. Az illető által vezetett gépjármű elején ideiglenes rendszám volt, hátul viszont semmilyen. A rendőrségi igazoltatás során kiderült,
Ugyancsak pénteken az esti órákban erősen ittas állapotban, jogosítvány nélkül vezető sofőrt kaptak el a rendőrök Csíkszentgyörgyön, miközben a 123B jelzésű megyei úton haladt autójával a településen. Az igazoltatás során a férfi leheletéből 1,27 mg/l légalkoholszintet mutatott ki a műszer, ám a fogyasztott alkoholmennyiség pontos megállapításához szükséges vérvételt megtagadta. A hatóságiak eljárást indítottak ellene a biológiai mintavétel megtagadása és jogosítvány nélküli vezetés miatt.
Ugyancsak jogosítvány nélkül vezető, ittas sofőr került rendőrkézre szombaton a kora esti órákban, ezúttal Gyergyócsomafalván. A Gyergyóalfalu községből származó sofőrt a 126-os megyei úton igazoltatták a rendőrök. A helyszíni vizsgálatok során kiderült, hogy
leheletéből ugyanis 0,69 mg/l légalkoholszintet mutatott ki az szonda.
Szintén szombaton, azonos időben Székelyudvarhelyen is rendőrkézre került egy ittas sofőr. A korondi illető leheletéből 0,40mg/l légalkoholszintet mutatott ki a szonda az igazoltatás során.
Néhány órával később, újabb ittasan vezető sofőr akadt fenn a rendőrök rostáján egy 52 éves, bukaresti illető személyében. Az ittas sofőr éppen Gyergyóholló irányából haladt Gyergyótölgyes felé a két települést összekötő országúton, amikor a rendőrök megállították. Leheletében 0,49 mg/l légalkoholszintet mértek.
Ugyancsak szombaton, délután gyorshajtás miatt bukott le egy jogosítvány nélkül vezető Botoșani megyei férfi. Az illető Parajd községben,
A korlátozás figyelmen kívül hagyása miatt ellenőrizték a férfi adatait, amelynek során kiderült, hogy a járművezetői engedélye fel van függesztve, így jogosítvány nélküli vezetés miatt eljárás indult ellene.
Vasárnap a csíkszeredai kórházból értesítették a rendőrséget, hogy egy közúti baleset során megsérült személyt szállítottak be a sürgősségi osztályra. A vizsgálatok során kiderült, hogy egy 40 éves, Szépvíz községből származó férfi kvadozás közben felborult a mezőn.
Gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult ellene.
Lesodródott az útról és betonelemnek ütközött egy fiatal sofőr
Autóbalesetet szenvedett egy 25 éves, Tusnád községi férfi a Csíkszeredát Szentegyházával összekötő 13A jelzésű országúton pénteken reggel. A fiatal sofőr egy veszélyes jobb kanyarban elveszítette irányítását a jármű felett, áttért az ellenkező sávba, majd lesodródott az úttestről és egy betonból készült közúti biztonsági elemnek ütközött. A baleset következtében a fiatal férfi megsérült. Az illető az eset történtekor nem állt alkohol befolyása alatt.
Negyven férőhelyes, konyhával és egészségügyi helyiséggel is rendelkező bölcsődét adtak át a közösségnek szerdán délután Korondon. A felszólalók a „legkisebbek” biztonságos nevelésének fontosságát hangsúlyozták, ami a megmaradásunk alapja.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) kézzelfogható eredményeket ért el az adócsalás elleni küzdelemben és a költségvetési tartozások behajtásában, amit az áfabevételek 12,9 százalékos növekedése is jelez – jelentette ki a pénzügyminiszter.
Az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségirendelet-tervezet nem a lakosságot, hanem a válságon nyerészkedő gazdasági szereplőket védi – állapította meg szerdai közleményében az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
Kelemen Hunor szerint nincs alternatívája a PSD, PNL, USR, RMDSZ és a nemzeti kisebbségek alkotta jelenlegi kormánykoalíciónak.
Sorin Grindeanu, a képviselőház elnöke szerdán kijelentette, hogy a kormánynak mielőbb mérsékelnie kell az üzemanyagár-emelkedés hatásait.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy jövő héten közvitára bocsátják a kórházi alkalmazottak munkaidejének megszervezését szabályozó miniszteri rendelet módosítását.
Tíz lej fölé emelkedett szinte minden kútnál a gázolaj literenként ára szerdán, ennek apropóján lapoztuk fel a fotóarchívumunkat, hogy milyen árak kerülnek elő a múltból.
A szakszervezetek szerint a kormány csak „mímeli” a társadalmi partnerekkel való konzultációt az energiaválság ügyében, ezért nem vesznek részt a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács szerdára meghirdetett ülésén.
A képviselőház szerdán döntő házként megszavazta a nőgyilkosságok megelőzését és visszaszorítását célzó törvénytervezetet.
Megerősödő szélre és mérsékelt mennyiségű csapadékra vonatkozó figyelmeztetést adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat. A hétfő reggelig érvényes előrejelzés szerint a hegyekben havazásra és friss hóréteg kialakulására is számítani lehet.
szóljon hozzá!