
Számos rendellenességet kiszúrtak a közutakon a rendőrök az elmúlt hétvégén. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Közlekedési kihágásokból nem volt hiány a mögöttünk álló hétvégén: volt, aki gyorsan hajtott, olyan is, aki bejegyzetlen gépjárművel közlekedett vagy éppen jogosítvány nélkül, illetve – amint megszokhattuk – ittas sofőr is.
2021. május 31., 21:252021. május 31., 21:25
2021. május 31., 21:322021. május 31., 21:32
Bejegyzetlen gépjárművel közlekedett egy 57 éves, Farkaslaka községi férfi a településen áthaladó 13A jelzésű országúton pénteken délután, a hatóságiak azonban kiszúrták. Az illető által vezetett gépjármű elején ideiglenes rendszám volt, hátul viszont semmilyen. A rendőrségi igazoltatás során kiderült,
Ugyancsak pénteken az esti órákban erősen ittas állapotban, jogosítvány nélkül vezető sofőrt kaptak el a rendőrök Csíkszentgyörgyön, miközben a 123B jelzésű megyei úton haladt autójával a településen. Az igazoltatás során a férfi leheletéből 1,27 mg/l légalkoholszintet mutatott ki a műszer, ám a fogyasztott alkoholmennyiség pontos megállapításához szükséges vérvételt megtagadta. A hatóságiak eljárást indítottak ellene a biológiai mintavétel megtagadása és jogosítvány nélküli vezetés miatt.
Ugyancsak jogosítvány nélkül vezető, ittas sofőr került rendőrkézre szombaton a kora esti órákban, ezúttal Gyergyócsomafalván. A Gyergyóalfalu községből származó sofőrt a 126-os megyei úton igazoltatták a rendőrök. A helyszíni vizsgálatok során kiderült, hogy
leheletéből ugyanis 0,69 mg/l légalkoholszintet mutatott ki az szonda.
Szintén szombaton, azonos időben Székelyudvarhelyen is rendőrkézre került egy ittas sofőr. A korondi illető leheletéből 0,40mg/l légalkoholszintet mutatott ki a szonda az igazoltatás során.
Néhány órával később, újabb ittasan vezető sofőr akadt fenn a rendőrök rostáján egy 52 éves, bukaresti illető személyében. Az ittas sofőr éppen Gyergyóholló irányából haladt Gyergyótölgyes felé a két települést összekötő országúton, amikor a rendőrök megállították. Leheletében 0,49 mg/l légalkoholszintet mértek.
Ugyancsak szombaton, délután gyorshajtás miatt bukott le egy jogosítvány nélkül vezető Botoșani megyei férfi. Az illető Parajd községben,
A korlátozás figyelmen kívül hagyása miatt ellenőrizték a férfi adatait, amelynek során kiderült, hogy a járművezetői engedélye fel van függesztve, így jogosítvány nélküli vezetés miatt eljárás indult ellene.
Vasárnap a csíkszeredai kórházból értesítették a rendőrséget, hogy egy közúti baleset során megsérült személyt szállítottak be a sürgősségi osztályra. A vizsgálatok során kiderült, hogy egy 40 éves, Szépvíz községből származó férfi kvadozás közben felborult a mezőn.
Gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult ellene.
Lesodródott az útról és betonelemnek ütközött egy fiatal sofőr
Autóbalesetet szenvedett egy 25 éves, Tusnád községi férfi a Csíkszeredát Szentegyházával összekötő 13A jelzésű országúton pénteken reggel. A fiatal sofőr egy veszélyes jobb kanyarban elveszítette irányítását a jármű felett, áttért az ellenkező sávba, majd lesodródott az úttestről és egy betonból készült közúti biztonsági elemnek ütközött. A baleset következtében a fiatal férfi megsérült. Az illető az eset történtekor nem állt alkohol befolyása alatt.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
szóljon hozzá!