
Korábban tüntettek is az iskoláért. Archív
Fotó: Bíró Blanka
Újra felszólaltak a Kós Károly-iskola megszüntetése ellen a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület ellenzéki frakciójának tagjai a keddi rendkívüli tanácsülésen.
2017. augusztus 29., 19:012017. augusztus 29., 19:01
Tiltakozásuk hiábavaló, a többség már az év elején eldöntötte a kérdést, a keddi ülésen csupán technikai részletekről szavaztak, hogy a műhelyek bérleti szerződését átírják a most már pénzügyi központként működő Puskás Tivadar Szakközépiskola nevére, és a befogadó iskola folyósítja szeptembertől a Kós Károlyban dolgozók bérét.
Bálint József, az Erdélyi Magyar Néppárt Kovászna megyei elnöke, sepsiszentgyörgyi önkormányzati képviselő pert is indított a közigazgatási bíróságon, hogy a Kós Károly beolvasztására vonatkozó határozatot visszavonják, ám azt csak szeptemberben tárgyalja a bíróság, arra pedig az iskola-összevonás már gyakorlatban is megtörténik. A rendkívüli ülésen Bálint felrótta, hogy az iskolára vonatkozó határozattervezeteket az ülés előtt fél órával készítették el.
Rodica Pârvan szociáldemokrata tanácstag pedig újra vehemensen támadta a városvezetést, mint fogalmazott, „hidegvérrel bezártak három iskolát”, a mezőgazdasági szakközépiskolát, a Perspektíva építészeti szakiskolát, és most a Kós Károly Szakközépiskolát.
– tette fel a kérdést az önkormányzati képviselő.
Sztakics Éva alpolgármester rámutatott, a Kós Károly-iskola által meghirdetett helyekre kevesen jelentkeztek, a tanintézet az új tanévet 262 diákkal kellene megkezdje, így a tanügyi törvény értelmében sem működhet önálló pénzügyi központként, mert ahhoz legalább háromszáz tanuló szükséges. Az épületét is megfelelően kihasználják, a felújítás után abban elemi iskolát hoznak létre, emlékeztetett az alpolgármester.
Sok százezer határon túli magyar állampolgár levélben adhatja le szavazatát az április 12-i magyar országgyűlési választásokra. „Éljenek a lehetőséggel” – erre biztat minden érintettet Szijjártó Péter.
Három utcában bővült a villanyhálózat Székelyudvarhelyen, másik két zónában pedig készülnek a tervek egy hasonló fejlesztésre. Az igény ennél jóval nagyobb, de sok helyszínen a magántulajdonban lévő utcarészek lehetetlenítik el a munkát.
Bár az elmúlt hetekben egyre inkább tavasziasra fordult az időjárás, a fagyok még nem értek véget. Kedden hajnalban Székelyföld teljes területén fagypont alá süllyedt a hőmérők higanyszála.
Újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra ellen Oroszország keddre virradóra, a Tulcea megyei Plauru térségében lehulló dróndarabokat észleltek.
A parlament költségvetési és pénzügyi bizottságaiban folytatódik kedden a 2026-os állami költségvetés tervezetének vitája.
A nyolcadikosok próba-képességvizsgájának második napján, kedden matematikából mérik fel a tanulók tudását.
Gyergyószentmiklós mindegyik lakónegyedében jellemző, hogy a lakók közterületeket foglalnak el, és azokat saját parkolóhelyként használják. A helyi rendőrség most akciót indít ennek megszüntetésére.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Kiközölte a Rákóczi Szövetség a Szülőföldön Magyarul Program idei támogatásigénylési időszakát.
Összeveszett a vendéglátóegység üzemeltetőjével, majd több mint 10 ezer lej értében rongált meg javakat egy férfi Salamás községben szombaton, akit azóta őrizetbe vettek a hatóságok – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!