
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Csökkent az elvégzett koronavírustesztek, ennek megfelelően az új fertőzések száma is az elmúlt egy napban Romániában, azonban még mindig négyezer felett maradt a napi esetszám.
2021. március 06., 14:052021. március 06., 14:05
2021. március 06., 14:092021. március 06., 14:09
| Járványhelyzet 2021. március 6-án | |||
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 6357 (+24) | Országos | 824 995 (+4064) |
| Maros | 18 261 (+74) | Elhunyt | 20 854 (+69) |
| Kovászna | 6068 (+35) | Gyógyult | 754 335 (2101) |
Az elmúlt huszonnégy órában 4064 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, az új esetekkel 824 995-re nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma. Szombatig 6 158 995 koronavírusteszt eredményét dolgozták fel az országban, 33 795-öt az elmúlt egy napban végeztek el, a fertőzöttségi arány 12 százalékos. Az elmúlt huszonnégy órában 69, koronavírussal diagnosztizált személy – 33 férfi és 36 nő – haláláról érkezett jelentés, ezzel 20 854-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
Intenzív osztályon 1070 személyt kezelnek 754 335 pácienst gyógyultnak nyilvánítottak, ez 2101 új gyógyultat jelent.

Kevéssel nőtt a korábbi naphoz képest az új fertőzések száma szombaton Hargita megyében, és egy újabb haláleset is történt a térségben. Emelkedett a fertőzöttségi arány is, de országos viszonylatban még mindig jól áll a megye.
Ami Székelyföldet illeti, Kovászna megyében 35, Hargita megyében 24, Maros megyében pedig 74 új esetet vettek nyilvántartásba.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 0,79;
Maros megyében 0,97;
Kovászna megyében 0,92 ezrelék.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
szóljon hozzá!