
Fotó: Pinti Attila
Módosította költségvetését csütörtöki ülésén Kovászna Megye Tanácsa, az önkormányzat fenntartásában működő sepsiszentgyörgyi kórház büdzséjét pedig 7,06 millió lejjel növelték.
2022. április 28., 17:402022. április 28., 17:40
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke arról számolt be, hogy célirányos támogatás érkezett a kormánytól:
Tavaly már kaptak 5,2 millió lejt a régi épület jelenleg is zajló bővítésére, felújítására, szeptemberben pedig az ígéretek szerint újabb költségvetés kiigazításra számítanak. A jelenlegi összeg a nyár végéig betervezett munkálatok költségeit fedezi.
A jelenlegi 126 ágy helyett 161 ágy lesz az osztályokon – ismertette Tamás Sándor.
A meglévő osztályok mellett itt kap majd helyet a rekuperációs és rehabilitációs osztály, illetve létrehoznak egy intenzív terápiás osztályt is az ideggyógyászat részeként.
A szerződés értelmében a kivitelező 36 hónapos határidőt kapott a munkálatok elvégzésére, így 2023 novemberére kell befejezni a teljesen felújított és kibővített épületet.
Két nap különbséggel két medve pusztított ugyanazon a csernátoni esztenán: először tíz juh, másodszor egy szamár esett áldozatul.
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon – közölte a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóosztálya.
Meghalt a Bucsecs-hegységben¸ Bușteni környékén szombaton lezuhant négy hegymászó közül az egyik.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
szóljon hozzá!