
Fotó: Pinti Attila
Módosította költségvetését csütörtöki ülésén Kovászna Megye Tanácsa, az önkormányzat fenntartásában működő sepsiszentgyörgyi kórház büdzséjét pedig 7,06 millió lejjel növelték.
2022. április 28., 17:402022. április 28., 17:40
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke arról számolt be, hogy célirányos támogatás érkezett a kormánytól:
Tavaly már kaptak 5,2 millió lejt a régi épület jelenleg is zajló bővítésére, felújítására, szeptemberben pedig az ígéretek szerint újabb költségvetés kiigazításra számítanak. A jelenlegi összeg a nyár végéig betervezett munkálatok költségeit fedezi.
A jelenlegi 126 ágy helyett 161 ágy lesz az osztályokon – ismertette Tamás Sándor.
A meglévő osztályok mellett itt kap majd helyet a rekuperációs és rehabilitációs osztály, illetve létrehoznak egy intenzív terápiás osztályt is az ideggyógyászat részeként.
A szerződés értelmében a kivitelező 36 hónapos határidőt kapott a munkálatok elvégzésére, így 2023 novemberére kell befejezni a teljesen felújított és kibővített épületet.
Ezen a hétvégén naponta több mint 5000 tűzoltó teljesít szolgálatot, akik csaknem 4000 járművel és más technikai eszközzel állnak készenlétben sürgősségi orvosi segítségnyújtásra és tűzoltásra.
Gondoskodnak a gólyákról Csomakőrösön: miután a tavaly egy gólyafészek kigyúlt a faluban, három fészektartó fémvázat is felszereltetett a kovásznai polgármesteri hivatal.
Az S&P Global Ratings megerősítette Románia hosszú és rövid lejáratú államadósság-besorolását a BBB mínusz/A-3 szinten, a kilátást pedig továbbra is negatívnak minősítette – derül ki a hitelminősítő közleményéből.
Dacian Cioloș április 6-ától, hétfőtől elnöki tanácsadó lesz. A Nicușor Dan államfő által aláírt rendelet pénteken jelent meg a Hivatalos Közlönyben.
Az oktatási minisztérium pénteken bejelentette, hogy április 9-re halasztotta a próbaérettségi eredményeinek közzétételét, mert az eredetileg kijelölt határidőhöz képest túl sok dolgozat várt még javításra.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
szóljon hozzá!