Dél-Olaszország legnagyobb városába indít repülőjáratokat a Wizz Air
Fotó: Mircea Tânjală
Brassóból Nápolyba a indít járatokat októbertől a Wizz Air fapados légitársaság. Dél-Olaszország legnagyobb városába heti három alkalommal – kedden, csütörtökön és szombaton – lehet majd utazni.
2025. április 17., 11:382025. április 17., 11:38
Az újdonságot a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér közösségi oldalán jelentette be nemrég, jegyeket október 16-tól lehet foglalni a légitársaság honlapján és mobilalkalmazásán keresztül.
Ugyanakkor a londoni Luton repülőtérre tartó járatok számát is növelik, október 28-tól hetente hat alkalommal lehet majd utazni, csütörtök kivételével a hét minden napján.
A repülőtéren jelenleg csak a Wizz Air üzemeltet menetrend szerinti járatokat Budapestre, Dortmundba és Londonba. A 2025-ös nyári szezonra az alábbi chartjáratokat jelentették be:
Antalya (Törökország) – június 2. és szeptember 29. között minden hétfőn, csütörtökön, pénteken és szombaton;
Heraklion (Kréta) – május 31. és szeptember 30. között minden hétfőn, kedden és szombaton;
Chania (Kréta) – június 5. és szeptember 25. között minden csütörtökön;
Hurghada (Egyiptom) – április 17. és október 30. között minden csütörtökön;
Monastir (Tunézia) – június 6. és szeptember 26. között minden pénteken;
Tel-Aviv (Izrael) – június 20. és október 27. között minden hétfőn.
Csaknem tíz éves együttműködést pecsételt meg szerződéssel szombaton a marosvásárhelyi Gecse Dániel Református Orvosi és Egészségügyi Szakkollégium és a Bethesda Gyermekkórház, ez utóbbi további támogatásáról biztosítva az erdélyi intézményt.
Az elmúlt napok esőzései miatt ismét megnőtt a Korond-patak vízhozama, így a parajdi sóbányába történő beszivárgás csökkentése érdekében újra működésbe állították a nagy kapacitású motoros szivattyúkat.
A Richter-skála szerint 4,2-es erősségű földrengés történt szombaton hajnali 1 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Tizenhat centiméteres a hóréteg a Fogarasi-havasokban levő Bilea-tónál és mínusz 3,3 Celsius-fokot mutatnak a hőmérők. Havazik a Transzfogarasi úton is.
Különösen hideg időjárásra, szélre és csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország egész területére.
Összeütközött két teherautó szombat reggel a Nagysármás és Bánffytanya közötti útszakaszon. A baleset miatt a közúti forgalom egy sávon, felváltva haladt.
Ro-Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot a Maros megyei tűzoltóság szombat reggel, hogy Marosvásárhelyen a Gheorghe Marinescu utcában a 2-es számú Pszichiátria közelében megjelent egy medve.
Újraindult egy kampány, amely a választások befolyásolására irányul, közintézmények, televízióadók és hírügynökségek klónozott weboldalait használva – figyelmeztetett pénteken a belügyminisztérium.
A Maros Megyei Sürgősségi Kórházban fekvő betegek mozgóurna segítségével szavazhatnak vasárnap, de csak azok, akik írásban jelezték választási szándékukat – tájékoztatott az egészségügyi intézmény sajtóosztálya.
Romániai idő szerint pénteken 17 óráig több mint 108 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!