
Rendszeresen feltűnnek a szemetesek környékén. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Sepsiszentgyörgy minden lakónegyedét sorra véve keresik a kóbor kutyákat május 27-től a szépmezői kutyamenhely munkatársai – jelentette be a menhelyet működtető Tega Rt. Arra kérik a lakosságot, jövő héten jelezzék, ha gazdátlan ebet látnak a városban bóklászni.
2024. május 24., 12:312024. május 24., 12:31
2024. május 24., 12:352024. május 24., 12:35
A Tega Rt. tájékoztatásában kiemeli, hogy jövő hét elejétől munkatársaik a város egy-egy előre meghatározott környékén lesznek majd jelen délelőtt 10 órától délután 3-ig, ezért arra kérik a lakókat, hogy hívják őket a 0732717185-ös számon, ha kóbor ebet látnak.
– közölte Máthé László, a Tega Rt. vezetője.
Arra is felhívják a városlakók figyelmét, hogy a kutyák befogása alkalmanként kábító lövedékkel történik: bár ez valóban fegyver használatát feltételezi, a lövedék nem halálos, az állat a szer hatása miatt esik össze, de nem szenved maradandó sérülést és nem pusztul el. „Az akciónak az a célja, hogy egy-egy zónából ne álljanak arrébb a kutyák, amire odaérnének a kollégák” – hangsúlyozta ki az igazgató arra vonatkozóan, hogy miért játszik fontos szerepet az akcióban a lakosság visszajelzése.
A befogási program:
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába – közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
Több egymást követő éjszaka medve járt a marosvásárhelyi Somostetőn, a nagyvadat a térfigyelő kamerák is rögzítették. A városvezetés óvatosságra inti a lakosságot.
Mircea Abrudean szenátusi elnök csütörtökön kijelentette, hogy jelenleg a kisebbségi kormány a „legkézenfekvőbb” megoldás.
Távolabb kerül a várostól a Gyilkostó felé vezető úton Gyergyószentmiklós helységnévtáblája. Mintegy két kilométerrel lesz hosszabb az érintett útszakasz, ahol a településeken belül szokásos közlekedési szabályok lesznek érvényesek.
A Victoria-palotában csütörtökön tartott sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan bejelentette, hogy ügyvivőként átveszi az energiaügyi minisztérium irányítását, miután a szociáldemokrata miniszterek benyújtották lemondásukat.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy tudomásul vette a Szociáldemokrata Párt (PSD) minisztereinek lemondását, és hamarosan elküldi Nicușor Dan államfőnek a helyükre javasolt ügyvivő tárcavezetők névsorát.
A PSD minisztereinek lemondása nyomán átmenetileg új minisztériumokat kapnak az RMDSZ miniszterei is.
Benyújtották lemondásukat a Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön a Victoria-palotában. Ezzel a párt hivatalosan is érvényt szerzett annak a hétfői döntésének, hogy megvonja politikai támogatását Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Nicușor Dan csütörtökön kihirdette a nőgyilkosságok megelőzését és visszaszorítását célzó törvényt.
Két sofőrt is kiszűrtek szerdán a rendőrök Hargita megyében ittas vezetés miatt.
1 hozzászólás