
A turisztikai egységeknek a járványhelyzetben szinte teljesen leállt a tevékenységük. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Beadvánnyal fordult a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a kormányhoz, amelyben kérik, hogy a szükségállapot ideje alatt a turisztikai, vendéglátóipari és szabadidős létesítményeknek ne kelljen ingatlan- és területadót fizetniük. A petíciót a háromszéki parlamenti képviselőknek is továbbították, hogy lobbizzanak az ügy érdekében.
2020. április 20., 17:482020. április 20., 17:48
Édler András, az iparkamara elnöke ismertette, a szállodák, panziók, éttermek, bárok, szabadidős létesítmények (például strandok) általában nagy ingatlannal, területtel rendelkeznek, amelyeknek magas az adóvonzatuk. A jelenlegi helyzetben azonban
A helyi adók az önkormányzatok kasszájába folynak be, azonban a saját hatáskörükben nem dönthetnek ezek elengedéséről, hívta fel a figyelmet a kamara elnöke. Rámutatott, a 2015/227-es adótörvénykönyv értelmében, az önkormányzatok csak természeti katasztrófa esetén engedhetik el a helyi adókat, a járványhelyzetre nem vonatkozik a szabályozás, ezért van szükség kormányrendeletre.
Édler András hangsúlyozta, az adómentességet a szükségállapot idejére javasolják, hiszen ezeknek a vállalkozásoknak ebben az időszakban teljesen leállt a tevékenységük, noha a korlátozások feloldása után is nehéz helyzetben lesznek.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvény módosítását, amely szerint az eredetileg 2026. január elsejei hatállyal beütemezett intézkedéseket a törvény hatálybalépésének napjától kell alkalmazni.
„1,5 millió euró értékű uniós támogatást nyertünk a csittszentiváni iskola fejlesztésére” – jelentette be közösségi oldalán Mezőpanit polgármestere, Bodó Előd Barna.
A kormány pénteken elfogadta a régi épületekre vonatkozó helyi adók, valamint a fogyatékkal élők által fizetendő helyi adók és bizonyos illetékek csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
Bővítette egészségügyi szolgáltatásait a csíkszeredai Multimed klinika azáltal, hogy a nemzetközi Affidea-klinikahálózat romániai csoportjának részévé vált. Az így újjászületett csíkszeredai klinikának avatóünnepségét pénteken tartották.
Összeomlott az 1784-ben épült, Szent György és Szent Miklós tiszteletére felszentelt ortodox fatemplom a Hargita megyei Székelyandrásfalva községhez tartozó Újlakon. Ezzel nem csupán egy épület dőlt össze, hanem egy műemlék is odaveszett.
Több mint hatvan házkutatást tartottak és hat embert őrizetbe vettek egy olyan adócsalási ügyben, amely a gyanú szerint építkezési cégeket érint, és Hargita, illetve Maros megyében is vizsgálatokat folytatnak.
Az ukrán hadsereg légvédelme péntek reggel lelőtt egy drónt Románia határának közelében, mindössze száz méterre a Tulcea megyei Chilia Veche településtől – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!