
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A román zászló napjára Sepsiszentgyörgyre hívja a románokat a nacionalista Calea Neamului (Nemzet Útja) szervezet, egyúttal gyűjtést is indítva egy „országos premier” megvalósításához.
2022. június 23., 17:562022. június 23., 17:56
2022. június 23., 18:402022. június 23., 18:40
A szervezet vezetője, Mihai Tîrnoveanu a Facebookon hirdette meg, hogy 300 héliumos léggömböt engedne fel a város központjában, melyek tervei szerint a magasba emelnek egy háromméteres román trikolórt. A lufieregetést vasárnap 18 órára időzíti, a háttérben majd felhangzik a román himnusz.
Tîrnoveanu, aki már eddig is több provokatív akciót szervezett Sepsiszentgyörgyön és az Úz-völgyében, egyúttal
Felhívásában kifejti, a megmozdulás tudomása szerint előzmény nélküli premier lesz az egész országban, ezért arra kéri a románokat, osztozzanak az élményben, amikor a nemzeti szimbólum a „magaslatokba emelkedik” ott, ahol ezt a legnehezebb megtenni.
Sepsiszentgyörgyön június 26-án, vasárnap a Kovászna megyei prefektúra az Állomás negyedben, a román katona emlékművénél szervez hivatalos ünnepséget.
Számos településen már várják a finanszírozás első részletét abban a programban, amely házfelújításokra és a község adminisztratív kapacitásának növelésére nyújt támogatást. Sok helyen melegebéd-programot is indítanak a pályázati finanszírozásból.
A szenátus kedden elfogadta a SAFE-program végrehajtásáról szóló sürgősségi kormányrendelet kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Tánczos Barna ügyvivő miniszterelnök-helyettes szerint jelenleg egyetlen kormányalakítási forgatókönyv sem zárható ki, mivel a legfontosabb cél, hogy Romániának mielőbb teljes jogkörű kormánya legyen.
Ro-Alert figyelmeztetést adott ki kedden délután a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) Tulcea megye északi részének lakói számára, miután fennállt a légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélye.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
2 hozzászólás