
Fotó: Kovászna Megyei Hegyimentő Közszolgálat
Terepjáróval balesetezett két fiatal szerdán a Baróti-hegységben. Felkutatásukra és megmentésükre a Kovászna Megyei Hegyimentő Közszolgálat munkatársai indultak. A két fiatalt lehozták a hegyről, egyiküket elsősegélyben kellett részesíteni – tájékoztatnak a hegyimentők.
2020. június 25., 15:232020. június 25., 15:23
Lucian Cândea környezetőrség Kovászna megyei vezetője az eset kapcsán lapunk érdeklődésére elmondta, hogy
A főfelügyelő úgy tudja, ilyen engedélyeket csak kivételes esetben adnak a tulajdonosok, ha sport, vagy szabadidős rendezvényt szerveznek. Hozzátette: a környezetőrségnek nincs lehetősége arra, hogy az erdőkben járőrözzön, ezt a feladatot a terület tulajdonosa vagy ügykezelője látja el.
A környezetőrség bejelentés esetén ró ki bírságot, ilyen esetekre az elmúlt időszakban nem volt példa.
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
szóljon hozzá!