
Maros és Hargita megyében jól szervezett hegyimentő csapatok működnek. Kovászna megyében is szükség van hegyimentőkre. Archív
Négy hegyimentő alkalmazását hagyta jóvá augusztusi soros ülésén Kovászna Megye Tanácsa. A versenyvizsga után az új alkalmazottakat képzésekre küldik, majd az év végéig a megyei önkormányzat alárendeltségébe tartozó Természetvédelmi és Hegyimentő Megyei Központ megalakítja a hegyimentő közszolgálatot.
2017. szeptember 04., 15:142017. szeptember 04., 15:14
2017. szeptember 04., 15:162017. szeptember 04., 15:16
Kovászna megyében korábban az Alpinsport egyesülettel együttműködésben biztosították a hegyimentést,
Jövőre pedig további két hegyimentő állást hirdetnek meg. Az érvényes jogszabályok szerint azok a megyei önkormányzatok, amelyek területén hegyi útvonalak, ösvények és sípályák találhatóak, kötelesek megszervezni a hegyimentő szolgálatot.
Tavaly közel 10 alkalommal volt szükség a hegyimentők beavatkozására Kovászna megyében. A Természetvédelmi és Hegyimentő Megyei Központ munkatársai idén a Bodok-hegységben 17 hivatalos turistaútvonalat jelöltek ki, festettek újra, látták el GPS jelekkel, következik a Barót-hegység és Kommandó környéke – tájékoztatott Tamás Sándor, Kovászna Megy Tanácsának elnöke, hangsúlyozva, hogy a kijelölt, hivatalos turistaútvonalak számát szeretnék növelni, ehhez pedig jól működő hegyimentő szolgálatra van szükség.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
A hegyi- és búvármentőknek a nyár mindig intenzív időszak: ilyenkor többször kerül sor arra az emberileg, szakmailag, lelkileg nehéz feladatra, hogy élettelen testet emeljenek ki a vízből.
A termelők és a feldolgozók is nehéz időszakot élnek meg a tejiparban, az ágazatot sújtó válság okai összetettek, és általános megoldás sincs a helyzetre. Hargita megyében több ezerrel csökkent a tehénállomány – a hegyvidéken súlyosabbak a problémák.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
szóljon hozzá!