
Több hegyimenedék is épült az elmúlt években, most azonban egy komoly bázist hoznának létre Kovászna megyében
Fotó: Kovászna Megyei Hegyimentő-közszolgálat
A tervek szerint idén elkezdik egy új hegyimentőbázis építését Bálványos térségben. Azért oda, mert ez a természetjáró turisták által leginkább látogatott helyszín Kovászna megyében.
2023. február 15., 17:232023. február 15., 17:23
A Baróti-, Bodoki- és a Csomád-hegységek által határolt térségében tervez mentőbázist, hegyimentő-képző és a hegyi turizmust népszerűsítő központot hozna létre a Kovászna Megyei Hegyimentő-közszolgálat.
A beruházást a megyei költségvetésből finanszíroznák, de megpróbálnak európai uniós forrásokat is lehívni erre a célra.
A Salvamont központot Sepsibükszádon egy, korábban az utászok által használt, de erősen tönkrement épület helyére tervezték.
– mondta el Moscviciov, hozzátéve, hogy az idei terveik között szerepel egy új menedékház építése a Baróti-hegységben, amely a nyolcadik ilyen létesítmény lesz a megyében.
Kevesebb mint egy hónap alatt már a második medvét lőtték ki Brassó leginkább medvejárta, Rakodó nevű lakónegyedében – közölte pénteken a város polgármesteri hivatala.
Különösen magas hőmérsékletekre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetést, illetve elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A hőhullám Maros megyét is érinti.
Kiemelték és a midiai kikötőbe vontatták csütörtökön a térségben márciusban elsüllyedt Astana vontatóhajót.
Pénteken, a tanórák után kezdődik a nyári vakáció az iskolások számára.
Dominic Fritz csütörtökön jogerősen elvesztette az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség ellen indított perét a legfelsőbb bíróságon. Az ANI korábban érdekellentétet állapított meg vele szemben.
Portugália és Szlovákia drónelhárító rendszereket ajánlott fel Romániának – nyilatkozta Nicușor Dan a csütörtöki EU-csúcs előtt.
Medve jelenléte miatt küldtek Ro-Alert üzenetet a csíkszeredaiaknak csütörtökön este.
Nem a régóta várt játékmenet előzetessel, hanem egy bejelentéssel rukkolt elő a Grand Theft Auto VI kiadója, a Rockstar Games csütörtök délután.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy indulni készül a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért.
szóljon hozzá!