
Szelektíven gyűjtve kevesebb a szemét. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Kovászna megyében több mint húsz intézmény és – a szervezők reményei szerint – több ezer háromszéki vesz részt szombaton a Let’s do it világszintű szemétgyűjtő akcióban. Grüman Éva programkoordinátor a lécfalvi szemétlerakónál megtartott keddi sajtótájékoztatón elmondta, eddig ezerötszázan jelentkeztek, de még péntekig mozgósítanak.
2018. szeptember 11., 19:272018. szeptember 11., 19:27
2018. szeptember 11., 19:302018. szeptember 11., 19:30
Háromszéken is az erdőszéleket, a folyóvizek partját takarítják meg, de mivel Kovászna megye az ország egyik legtisztább térsége, ezért
Az önkéntesek szombaton reggel kilenc órakor a sepsiszentgyörgyi Erzsébet parkban találkoznak, a városban több helyszínen takarítanak, az Olt-folyó és a Debren-patak partján, Sugásfürdő és Előpatak felé az erdőkben, illetve a romák által lakott Őrkő negyedben. A megye több településén az önkormányzatok a tanintézetekkel karöltve szervezik meg az akciót.
Ambrus József, a Kovászna Megyei Hulladékgazdálkodási Egyesület igazgatója elmondta, az egyesülethez tartozó hulladékbegyűjtők és a lerakót működtető ECO Bihor is felkészült az akcióra, bármennyi szemetet ingyen elszállítanak és átvesznek. Kérdésünkre kifejtette,
Kifejtette, falvakon jelentősen csökkent a vegyes hulladék mennyisége, ami azt jelenteni, hogy egyre többen komposztálnak, szelektíven gyűjtenek. „Ha a különbözetet kihordanák az erdő szélére, térdig járnánk a szemétben, hiszen
– tudatta Ambrus József.
Amint arról beszámoltunk, a Let’s do it Romania! nevű civil szervezet azt tűzte ki célul, hogy az idei szemétgyűjtési akcióba a lakosság öt százaléka, azaz egymillió romániai ember kapcsolódjon be. Világszerte eddig 150 ország csatlakozott a környezetvédelmi akcióhoz.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Két román állampolgár is szerepel Európa legkeresettebb bűnözőinek listáján. Egyikük a mezőméhesi nőgyilkosság feltételezett elkövetője – szúrta ki a Digi24 hírportál.
A helyi és a központi közigazgatás reformjáról szóló törvénytervezet indoklása szerint az intézkedéscsomag alkalmazásával 2026-ban 3,367 milliárd lejjel csökkennek a költségvetési kiadások.
A novemberi 9,76 százalékról tavaly decemberben 9,69 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Két súlyos közlekedési szabályszegést is feltártak a rendőrök kedden Hargita megyében.
Egy szebeni férfit filmeztek le, amint túrasíléccel közlekedett az út szélén. Noha az úton el volt takarítva a hó, a széleken felgyűlt hómennyiség alkalmas volt a siklásra.
A tanügyben vagy a szenátusban tavaly már bevezették a költségcsökkentő intézkedéseket, újabb megszorítások nem indokoltak – jelentette ki kedd este Ilie Bolojan.
Januárban az iskolaigazgatók hatvan százalékának jár le a vezetői megbízatása, péntekig a megyei tanfelügyelőségeknek ki kell nevezniük az új iskolavezetőket. Székelyföldön több mint 250 iskolavezetőt érint az intézkedés.
Érezhetően enyhébb reggelre ébredtünk szerdán, Székelyföld-szerte többnyire csak mínusz 6–8 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet.
A fejlesztési minisztérium honlapján kedd este közzétett törvénytervezet szerint 2026-ban a központi közigazgatásban a 2025-ös szinthez képest tíz százalékkal csökkennek – az alapbérek érintése nélkül – a személyi jellegű kiadások.
1 hozzászólás