
Képünk illusztráció
Fotó: Bagi József
Gyergyószék minden katolikus templomában megtartják vasárnap a hagyományos Szent Erzsébet napi gyűjtést. Idén a hátrányos helyzetű gyermekek támogatására fordítják az összegyűlt adományokat – hangzott el a szervezet csütörtöki sajtótájékoztatóján.
2021. november 11., 20:142021. november 11., 20:14
Tavaly a magukra maradt idősek ellátására fordították a Szent Erzsébet-gyűjtés során összegyűlt 186 051 lejt a Caritas munkatársai. Idén a hátrányos helyzetű gyermekek támogatására kérik az adakozást. Sajgó Balázs, a Gyulafehérvári Caritas lelki igazgatója elmondta, a Szent Erzsébet-ünnepre készülés egy folyamattá szélesedett: az „Egymillió csillag” adománygyűjtő akcióval kezdődik és a cél az, hogy minden jóakaratú embert érzékenyítsenek a nehezebb sorsban élők iránt.
A november 14-i szentmiséken történő gyűjtés mellett idén is lehetőség lesz az online adományozásra.
A nagyszebeni gyermekkórház orvosigazgatója szerint az Oltalsósebes melletti erdőben közel kétnapos keresés után megtalált ötéves kisfiú azért maradhatott életben, mert nem érzékelte a veszélyt úgy, mint egy felnőtt.
A fogyatékossággal élő gyermekeknek nyújtott támogatások és az alacsony jövedelmű családok egyes szociális juttatásainak összege 2026 májusától nő; a kedvezményezettek már ebben a hónapban a megemelt összegeket kapják.
A parlament két házának együttes házbizottsága csütörtökön előzetesen jóváhagyta az uniós SAFE program keretében finanszírozott belügyminisztériumi, illetve a hírszerzési tevékenységekhez kapcsolódó beruházások közbeszerzési eljárásainak elindítását.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
Visszautasítja a Maros Megyei Tanács a kolozsvári légikikötő azon vádjait, hogy tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a marosvásárhelyi repülőteret. A vitatott kérdés: kilencmillió eurós támogatás turizmusra, tízmillió lej működésre.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,04 banival (0,01 százalékkal) 5,2052 lejre csökkent a szerdai 5,2056 lejről.
A PSD szerint Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnöknek le kell mondania a tisztségéről, és vállalnia kell a politikai felelősséget, amiért olyan személyt nevezett ki a Román Vámhatóság élére, aki ellen eljárás indult korrupciós bűncselekmények gyanújával.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
szóljon hozzá!