
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Startup Covasna néven alakult egyesület Háromszéken, hogy segítsék a gazdaság járvány utáni újraindítását.
2021. március 01., 20:262021. március 01., 20:26
Az egyesület létrehozását Grüman Róbert közgazdász, vállalkozó, Kovászna Megye Tanácsának korábbi alelnöke, Orbán Miklós agrármérnök, mezőgazdasági vállalkozó és Kelemen Szilárd közgazdász kezdeményezte.
Meglátásuk szerint az elmúlt időszak új kihívások elé állította a megye gazdasági szereplőit, kivétel nélkül minden vállalkozást érintett a járvány. Egy gazdasági újraindításra kell számítani, amelyben egyaránt sok az ismeretlen, a lehetőség és a veszély. Kiemelik, az új európai uniós finanszírozási ciklus, a kormányzati források, valamint a helyreállítási és rezilienciaépítési terv mentén elérhető támogatások olyan új lehetőségek, amelyek felhasználása meg fogja határozni a megye gazdaságának jövőjét. Az egyesületről információk ezen az oldalon találhatók.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
Az önkéntes tűzoltók körzeti és megyei versenyén is elsők lettek a szentegyházi önkéntes tűzoltók – adta hírül az alakulat és a városvezetés.
Meghalt egy 34 éves Szeben megyei férfi szombat reggel, vélhetően medvetámadás áldozata lett Prod falu közelében – közölte a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Egyetlen autó volt az érintettje annak a balesetnek, mely szombaton délben történt Gyergyóalfalu borzonti kijáratánál, a 13B országúton.
szóljon hozzá!