
Ha a tesztüzem nem is működött vasárnap, Kovászna megyében, a rendőrök ellenőrizték a járványügyi előírások betartását. Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Kovászna megyében hétfőn egyetlen új koronavírus-fertőzött sem került nyilvántartásba, mert vasárnap nem végeztek teszteket. A prefektúra hétfői tájékoztatása szerint az elmúlt 24 órában nyolc fertőzöttet gyógyultnak nyilvánítottak.
2021. február 08., 19:042021. február 08., 19:04
Kovászna megyében intézményes karanténban 102 fertőzött tartózkodik, további 289 esetben rendelték el a lakhelyi elkülönítést. Az ellenőrzések során 51 személyt bírságoltak meg, vagy figyelmeztettek, mert nem viseltek védőmaszkot, a kirótt pénzbírságok összértéke 9500 lej. Hét személyt összesen 2000 lejre bírságoltak az éjszakai kijárási tilalom megszegése miatt.
Kovászna megyében a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató 0,71 ezrelék. Két településen – Kálnokon és Márkoson –az incidencia meghaladja a 3 ezreléket. Kilenc településen 1,5 és 3 ezrelék között van a mutató, húsz településen 1,5 ezrelék alatt, és kilencvennégy településen nem mutattak ki koronavírus-fertőzést.
Mindhárom szakaszon elkezdődött a munka a Hargita Megye Tanácsa által megrendelt, nagyszabású udvarhelyszéki útfelújításon. Noha nem lesznek a legmélyrehatóbbak a műszaki megoldások, azért jól járható utakat ígérnek.
Csütörtök délután folytatódott az idei költségvetés tervezetének vitája a parlament költségvetési-pénzügyi bizottságaiban, miután a kormánykoalíció vezetői a reggeli egyeztetésen megoldást találtak a szociális csomag finanszírozására.
Akár 10 százalékkal is emelkedhet a hónap végéig a kenyér és a pékáru ára Romániában az üzemanyagok drágulása és az élelmiszeripart védő kormányzati intézkedések hiánya miatt – nyilatkozta csütörtökön a Rompan munkaadói szervezet elnöke.
Megkezdődött a csomagok postázása a levélszavazatra jogosult magyar állampolgárok számára. A szavazólapokat legkésőbb április 12-ig kell kitöltetni és leadni. Mutatjuk a leggyakoribb hibákat, és azt is, miként kerülhető el az érvénytelen szavazat.
Fontos üzenetre hívja fel a figyelmet Bölöni László: a levélszavazás során egy apró hiba is elegendő lehet ahhoz, hogy a voks érvénytelenné váljon.
A kormánykoalíció vezetőinek csütörtöki ülésén született megállapodás a kiszolgáltott helyzetű személyek számára jelent győzelmet – nyilatkozta Kelemen Hunor.
Bejelenti az energiaárakra vonatkozó intézkedéscsomagot a kormány a következő napokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan.
Erdélyben elsőként rendeznek átfogó mesterséges intelligencia-konferenciát: a TransylvanAI rendezvényen az MI oktatásra, iparra, egészségügyre és turizmusra gyakorolt hatása kerül terítékre. Bárki részt vehet rajta, csupán regisztráció szükséges.
Sikerült feloldani a patthelyzetet a parlament pénzügyi bizottságában, így elhárult az akadály a költségvetés elfogadása elől.
Elkezdődött csütörtök reggel a parlamentben a kormánykoalíció ülése, amelyen a kormánypártok megpróbálják feloldani a 2026-os állami költségvetés tervezetéről szóló vitát.
1 hozzászólás