
Hamarosan kezdődik az oltáskampány második szakasza. Képünk illusztráció
Fotó: Varga György/MTI
Nyolc központot rendeznek be Háromszéken az oltáskampány második szakaszára. A Kovászna megyei vészhelyzeti bizottság döntése értelmében Sepsiszentgyörgyön, Kovásznán és Bodzafordulón két-két központot alakítanak ki, Kézdivásárhelyen és Baróton egy-egy helyszínen várják az oltásra érkezőket.
2021. január 14., 08:592021. január 14., 08:59
Sepsiszentgyörgyön a Dália utca 1. szám alatt, az egykori bölcsőde helyszínén és a strand épületében alakítanak ki oltásközpontot, Kovásznán megtartják a szívkórházban korábban berendezett oltásközpontot, és újat rendeznek be a városi kultúrházban.
Bodzafordulón a bredéti kultúrotthonban rendeznek be új oltásközpontot, fenntartva a helyi kórházban kialakított oltási helyszínt is. Kézdivásárhelyen a Kicsid Gábor Sportcsarnokban, Baróton a Kossuth Lajos utcai sportteremben működik majd az oltási központ.
Ha szükség van rá, Sepsiszentgyörgyön egy harmadik központot is előkészítenek, szükség esetén használni lehet erre a célra a Vadász utcai sportcsarnokot. A kézdivásárhelyi oltóközpont teljesen készen áll.
– számolt be Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármestere. Az előzetes felmérések szerint Kovászna megyében a második szakaszban 2500–3000 személy kérheti az ingyenes vakcinát. Regisztrálni január 15-től az erre a célra létrehozott online platformon lehet, vagy a 021 414 67-es telefonszámon, de a háziorvosoknál is fel lehet iratkozni – noha ezt a megoldást csak a krónikus betegek esetében javasolják.
Háromszéken szerda reggelig 731, egészségügyben vagy szociális területen dolgozó alkalmazott kapta meg a koronavírus elleni oltást – tájékoztatott Ágoston László, a megyei közegészségügyi igazgatóság vezetője, hozzátéve, hogy az oltási kampány első szakasza február elsejéig tart.
Mivel jók a reakciók, folyamatos az igénylés – mondta el Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, beszámolva arról, hogy a szociális rendszerben levő bentlakókat és a velük foglalkozó alkalmazottakat kéthetente, illetve hetente tesztelik hónapok óta. „A megyei fenntartású rezidenciális központokban eddig összesen 7731 tesztet végeztünk a bentlakók és alkalmazottak körében, eddig a kézdivásárhelyi központ hat munkatársa kapta meg az oltást, közel ötvenen igényelték.
– fogalmazott a tanácselnök. A második szakaszban kerül sor a hídvégi öregotthon bentlakóinak oltására, az idősek kétharmada, 53 személy kérte a koronavírus elleni oltást.
Hat személy kapott elismerést értékteremtő és példamutató közösségépítő munkájáért kedden este Székelyudvarhelyen a Legprímább Polgárok díjátadóján. A felszólalók szerint a város ereje a hasonló kiváló emberekben rejlik.
Az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul a Láros-Ozsdola Közbirtokosság a Kovászna Megyei Törvényszék ítélete miatt, amely 2500 hektár erdőbirtoktól fosztotta meg. A közbirtokosság szerint a tulajdonelvonás a diktatúra idején történt meg.
Ferenc pápa olyan időben vezette az egyházat, amely korszakváltást képviselt, és ő tudatában is volt a változásnak – írta XIV. Leó pápa elődje halála első évfordulójára küldött üzenetében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) keddi egyeztetésén megállapodás született arról, hogy ha a PSD miniszterei kilépnek a kormányból, a hivatalban maradó tárcavezetők ideiglenesen átveszik a helyüket.
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök.
Havazásba váltott át az esőzés kedd délután Hargita megye magasabban fekvő régióiban, így többek között a Hargitán és Szentegyháza környékén is. A térségünkbe érkező lehűlés következtében hóréteg is kialakult.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét, S. J.-t sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával – jelentette be kedden a Kolozs megyei rendőrség.
Romániába hozták kedden a hollandiai Drents múzeumból tavaly elrabolt, majd megtalált coțofenești-i aranysisakot és dák arany karpereceket.
Tizenhét személy ellen indított büntetőeljárást csempészet gyanújával a bukaresti katonai ügyészség egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
Előrehaladott szakaszba léptek a tárgyalások a Romgaz és az Azomureș között, miután a Romgaz már konkrét ajánlatot tett a műtrágyagyár részvényeseinek – jelentette ki Cristian-Silviu Bușoi, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára.
szóljon hozzá!