
Fotó: Pixabay.com
Országos szinten tavaly Kovászna megyében indult a legkevesebb büntetőeljárás korrupció miatt – derül ki a Legfőbb Ügyészség kimutatásából.
2022. szeptember 28., 17:572022. szeptember 28., 17:57
A Legfőbb Ügyészség jelentéséből az derül ki, hogy a Kovászna Megyei Törvényszék mellett működő ügyészség 15 korrupciós ügyet vizsgált, ebből egy adócsalás miatt indított ügy végződött vádemeléssel.
A Kovászna megyei vádhatóság tavaly 11 228 ügyet vizsgált, amiből 3898-at oldott meg, ezek 39 százalékát hat hónapon belül, 18 százalékot hat hónap és egy év közötti időszakban, és 36 százalékot több mint egy év után. A jelentés szerint az ügyek 7 százalékának a végére már az elévülés után tettek pontot.
A Kovászna megyei ügyészek 592 személyt állítottak bíróság elé, köztük 31 kiskorút, és kilenc személy esetében gyilkosság volt a vád. A jelentés szerint tavaly Kovászna megyében 22 személy, köztük 18 kiskorú vált a családon belüli erőszak áldozatává.
Az Agerpres hírügynökség Gabriela Scutea főügyészt idézte, aki szerint az állampolgároktól érkezett bejelentések és panaszok alapján az körvonalazódik, hogy jelentős késések vannak a büntetőeljárások lefolytatásában, és felszólította az ügyészeket, hogy túlórázzanak, és oldják meg a régebbi ügyeket.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
A szenátus elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. A javaslatot 116 támogató szavazattal és nyolc tartózkodással fogadták el.
Szeptember 30-ig kedvezményes áfával vásárolhatnak lakást az előszerződéssel rendelkező személyek. Az erről szóló törvénytervezetet hétfőn fogadta el a szenátus költségvetési bizottsága.
Az egészségügyi minisztérium több mint 7800 betöltetlen álláshely felszabadítását javasolja az egészségügyi rendszerben, és véleményezésre bocsátja az erről szóló memorandumot – közölte hétfőn a Facebook-oldalán az intézmény.
Nemcsak szervezői lesznek, hanem mindhárom napon fel is lép a Bagossy Brothers Company a július 31. és augusztus 2. között Gyergyószentmiklóson megrendezendő Folk & Roll Víkenden. Különleges, csakis itt látható produkciókkal várják a közönséget.
Megérte a nagy elbocsátás-cunamit a kétezres évek előtt, a munkanélküliség mutatók emelkedését és apadását, most átadta helyét Kelemen Tibor, a munkaerő-foglalkoztatási hivatal közel harminc éve funkcióban levő Kovászna megyei igazgatója.
Hétfőn 16 óra körül a hadsereg radarrendszere egy dróncsoportot észlelt az Ukrajnával közös folyami határ közelében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti frakciói módosító javaslatot nyújtottak be, amely pénzügyi érdekeltségi nyilatkozat benyújtására kötelezné a közjogi méltóságokat és köztisztségviselők egy részét.
„Nem igaz, Csaba, ne vezesd félre az embereket” – így fogalmazva lépett váratlanul elődje telefonjának kamerája elé Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
A légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélyére figyelmeztették hétfő délután Ro-Alert üzenetben a hatóságok Tulcea megye északkeleti részének lakosságát. Hasonló riasztást délelőtt a megye délkeleti térségére is kiadtak.
szóljon hozzá!