
A Mikes Kelemen Elméleti Líceum épülete
Fotó: Mikes Kelemen Elméleti Líceum/facebook
Idén Háromszéken csak egy vizsgaközpont lesz a pótérettségin, a helyszín a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Elméleti Líceum – közölte Kovászna Megye Tanfelügyelősége. A pótérettségire a beiratkozások határideje július 26., 14 óra.
2024. július 25., 10:312024. július 25., 10:31
A Mikes Kelemen Elméleti Líceum mellett tartalékként előkészítik a kézdivásárhelyi Dr. Csiha Kálmán Református Kollégiumot is, ezt a készenléti vizsgaközpontot viszont csak akkor vennék igénybe, ha a pótérettségire jelentkezők száma esetleg meghaladja a sepsiszentgyörgyi központ szabályszerű befogadóképességét.
Szintén Sepsiszentgyörgyön, a Puskás Tivadar Szakközépiskolában lesz egy regionális központ, ahol a több megyéből érkező írásbeli dolgozatokat javítják a kijelölt pedagógusok.
A bodzafordulói Mircea Eliade Elméleti Líceumban 98,39 százalékos a sikeresen érettségizők számaránya, a második helyen a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Elméleti Líceumot említik 98,15 százalékkal, harmadik a Székely Mikó Kollégium 96,63 százalékkal. Az ellenpólus a kézdivásárhelyi Gábor Áron Szakképző Líceum 14 százalékkal, ennél alig 3,6 százalékkal jobb a szintén kézdivásárhelyi Apor Péter Szakközépiskola eredménye.
Az augusztusi pótérettségi jó esély a javításra. Erre a Mikes Kelemen Elméleti Líceum titkárságán lehet jelentkezni, a beiratkozások határideje július 26., 14 óra.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
szóljon hozzá!