
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Rátámadt egy kétbocsos anyamedve egy zágoni férfira hétfő délelőtt. A sérültet kórházba szállították, műteni kellett.
2021. június 21., 17:202021. június 21., 17:20
Kiss Ágoston zágoni polgármester lapunknak elmondta, a falutól néhány kilométerre bekerített telkek, kaszálók találhatók, ott támadta meg a saját területén tevékenykedő férfit a medve. Az áldozat a fején sérült meg, de el tudott menekülni, majd kerékpárral hazament, végül riasztotta a mentőket.
A mentőszolgálat tájékoztatása szerint 11 óra 20 perckor érkezett a segélyhívás, a beteg állapota stabil volt, koponyasérülései vannak, illetve a tarkóján sebesítette meg a vad. A zágoni önkormányzat átiratban kéri a környezetvédelmi minisztériumtól, hogy azonosítsák be a támadó medvét, és tegyék meg az óvintézkedéseket. Kiss Ágoston elmondta, Zágonban egy éve nem volt medvetámadás, de a napokban a községhez tartozó Papolcról jelezték, hogy két gazdaságban is háziállatokat pusztított el a medve. Idén Kovászna megyében ez az első alkalom, hogy emberre támadt a nagyvad.
A Mezőméhes községhez tartozó Mezővelkére vonultak a nagysármási tűzoltók szerda este, ahol egy lakóház tetőzete gyúlt ki.
A Perzsa-öböl térségében zajló háború és a Hormuzi-szoros forgalmának részleges lezárása az üzemanyagárak emelkedéséhez vezetett – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Lélekemelő nagyböjti koncertre kerül sor a csíkdelnei Úr-kápolnában, a március 8-án 11 órától kezdődő szentmise után.
Vlagyimir Putyin orosz elnök jóváhagyta két kárpátaljai magyar hadifogoly elengedését a Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel folytatott tárgyalásán szerdán Moszkvában.
Lenyűgöző hangszerrel egészült ki a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum. A Bartók Béla-terem új ékszerét Hankó Balázs, Magyarország kultúráért és innovációért felelős minisztere adta át, a zongorát pedig maga az alkotó szólaltatta meg először.
Kárp György 80 címmel különleges, zenés-vidám estére várják az érdeklődőket március 5-én, csütörtökön 18 órától a Szovátai Városháza dísztermében
A romániai lakások háromnegyede nincs pénzügyileg védve a természeti katasztrófák ellen, mivel a közel 10 millió lakóingatlan közül mindössze mintegy 2,4 millió rendelkezik kötelező biztosítással – jelentette ki a PAID vezérigazgatója.
Az oktatási minisztérium a Romániai Magyar Demokrata Szövetség kezdeményezésére új módszertant fogadott el a kisebbségi tankönyvek beszerzésére – számol be az RMDSZ sajtóosztálya.
Hivatali visszaélés miatt négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte szerdán a legfelsőbb bíróság Adrian Chesnoiu volt mezőgazdasági minisztert egy elcsalt versenyvizsgákkal kapcsolatos ügyben. Az ítélet nem jogerős.
Romániában 60 százalékkal csökkent a súlyos közúti balesetek száma 2019-hez képest, a halálos áldozatok száma pedig 30 százalékkal mérséklődött – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján az Országos Rendőr-főkapitányság helyettes vezetője.
3 hozzászólás