
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Sepsiszentgyörgyön a ballagások java része júniusban zajlik majd, de a sort már pénteken megnyitotta a kézdivásárhelyi Gábor Áron Szakközépiskola.
2024. május 25., 13:522024. május 25., 13:52
2024. május 25., 21:162024. május 25., 21:16
Szombaton 10 órától a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium a református vártemplomban, a Puskás Tivadar Szakközépiskola pedig a tanintézmény udvarán búcsúztatta végzőseit.
A kézdivásárhelyi Dr. Csiha Kálmán Református Kollégium jövő pénteken, május 31-én 11 órától tartja meg a kicsengetést a református templomban, június 1-jén 9 órától pedig a Baróti Szabó Dávid Középiskola udvarán ünnepelnek a nagybetűs életbe kilépők és családjaik.
A sepsiszentgyörgyi Református Kollégiumból elballagók a hagyományhoz híven ugyanaznap a vártemplomban búcsúznak egymástól és tanáraiktól.
Június 7-ére, 10 órai kezdettel tették a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Gimnázium ballagását, 12 órától pedig a Bod Péter Tanítóképzőnek (mindkét esetben az iskola udvara az ünnepség helyszíne), a református templomban az Apor Péter Szakközépiskolának (11 órától), Sepsiszentgyörgyön pedig a Plugor Sándor Művészeti Középiskola diákjainak: nekik a Krisztus Király templomban reggel 10 órakor kezdődik az ünnepség, másnap, 8-án pedig ugyanott és ugyanabban az időpontban a Berde Áron Gazdasági Középiskola diákjai búcsúznak a tanintézettől.
A megyeszékhelyi Mikes Kelemen Gimnázium és a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Gimnázium szintén 8-án várja végzőseit a 9, illetve 10 órakor az iskolaudvaron kezdődő ünnepségre.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint 2024-ben az Európai Unió lakosságának csaknem egytizede (9,2 százalék) szembesült azzal a problémával, hogy nem tudta a komfortszintjének megfelelőre fűteni az otthonát.
Hétfőtől iható a csapvíz a Henri Coandă nemzetközi repülőtéren – tájékoztatott a Bukaresti Repülőtér-üzemeltető Vállalat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn sárga jelzésű riasztást adott ki rendkívül alacsony hőmérsékletek és fagy miatt. A figyelmeztető előrejelzés kedd reggelig érvényes az ország több mint felében.
Késsel fenyegetőzött egy fiatal vasárnap este Zilahon, csendőröknek kellett a földre teperniük és a kezeit hátrakötniük.
Az elmúlt 24 órában 85 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 94 embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn Facebook-oldalán a Salvamont.
Nagy télre ébredtek hétfőn a fővárosban és az ország déli részén: a hőmérséklet mínusz 7 Celsius-fokig csökkent, nagyot havazott és fújt a szél. A sofőrök arra panaszkodnak, hogy kevés volt a hóeltakarító gép, és így nehezen lehet közlekedni.
Támogatják a szociáldemokraták, hogy a kormánykoalíció sürgősségi eljárásban fogadtassa el a gazdaságélénkítő intézkedéseket, valamint a nyugdíjasokat és más kiszolgáltatott kategóriákat védő szolidaritási csomagot.
Noha történtek már előrelépések a Sanitas szakszervezet és az egészségügyi minisztérium között zajló tárgyalásokon, az érdekvédelmi tömörülés még nem mondott le a tiltakozási terveiről.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
szóljon hozzá!