
Képünk illusztráció
Fotó: Thomas Campean
A Kovászna megyei útlevélosztályon a kérések közel felét a más megyékben lakóhellyel rendelkezők nyújtották be, viszont szinte ugyanannyi kérést adtak le a háromszékiek az ország más megyéiben.
2022. szeptember 28., 18:132022. szeptember 28., 18:13
Ráduly István prefektus számolt be az útlevélosztály első félévi munkájáról, ugyanakkor bejelentette, hogy az útlevélosztályon nincs várakozási idő,
Az első félévben a sepsiszentgyörgyi szolgálatnál 9736 kérelmet iktattak: 9089 kérelmet egyszerű elektronikus útlevélre és 647 kérelmet egyszerű ideiglenes útlevélre.
Ugyanakkor Sepsiszentgyörgyön a Kovászna megyében lakóhellyel rendelkező állampolgárok kérelmeit dolgozzák fel, az első félévben 9278 kérelmet oldottak meg. Ezekből 4726 kérést Sepsiszentgyörgyön vettek át, 4038-at az ország más megyéiben adtak le, és 514 kérést Románia külföldi diplomáciai és konzuli képviseleteinél iktattak.
Összesen 3308 útlevelet adtak át a kérelmezőknek a kiszolgáló pultnál: 2783 elektronikus útlevelet és 525 ideiglenes útlevelet, ezeken kívül 1327 elektronikus útlevelet juttattak el a tulajdonosaiknak futárszolgálat útján.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.
szóljon hozzá!