
Fotó: Pinti Attila
A hétvégén – szombaton és vasárnap – 89 új koronavírus-fertőzést diagnosztizáltak Kovászna megyében, a két nap alatt összesen 332 tesztmintát dolgoztak fel. Míg szombaton még 1,48 ezrelék volt a megyében a 14 napos összesített incidencia, ez a mutató vasárnapra már 1,68-ra nőtt. A hétvégén összesen 15 személyt nyilvánítottak gyógyultnak.
2020. október 18., 16:572020. október 18., 16:57
Vasárnap 92 fertőzött tartózkodott intézményes karanténben, további 692 személy lakhelyi elkülönítésben, esetükben fennáll a fertőzés gyanúja. A járvány kitörése óta Kovászna megyében 1702 személy fertőződött meg koronavírussal, 1194 meggyógyult, 46 beteg elhunyt.
A hétvégén fokozottan ellenőriztek a hatóságok, a két nap alatt összesen 1309 személyt igazoltattak, 70 céget, 129 járművet, és 86 vendéglátóipari egységet vizsgáltak, hogy betartják-e az óvintézkedéseket. Az ellenőrzések során 53 személyt azért bírságoltak meg, mert nem viselték a védőmaszkot, ők összesen 1500 lej bírságot fizetnek, de volt akit csak figyelmeztetésbe részesítettek. További 28 személyt összesen 1850 lejre bírságoltak más jellegű szabályok be nem tartása miatt. Ugyanakkor gazdasági kihágás miatt két céget összesen 5000 lej pénzbírsággal sújtottak.
Nagyméretű lavina következett be pénteken a Fogarasi-havasokban a Bîlea-tó környékén, a természeti jelenséget kiváltó két síelőnek sikerült épségben megmenekülni – tájékoztattak a Szeben megyei Salvamont képviselői.
Többletadót kell fizetniük Sepsiszentgyörgyön azoknak a tulajdonosoknak, akik elhanyagolt, rossz állapotú ingatlanokkal rendelkeznek. A lepusztult épületekért a jövő évi ingatlanadó négy-ötszörösét kell kifizetni.
Csapadékra és szélre, hegyvidéken pedig hóviharra, újabb hóréteg kialakulására vonatkozó figyelmeztetéseket bocsájtott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az első- és másodfokú riasztások szombat estig érvényesek.
Megkésve ugyan, de több Hargita megyei sípályát is megnyitottak, és szombattól újabb helyeken lehet majd szánkózni, siklani. Érdemes kihasználni a szabadnapokat és legalább egy nagy sétát tenni a szép havas tájakon.
A Kovászna megyei Bodzafordulón volt a leghidegebb péntekre virradóan, az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint mínusz 14,4 fokig esett vissza a hőmérséklet.
Az előző héthez képest egyértelműen nőtt az influenzás megbetegedések száma Hargita megye tisztifőorvosa szerint, aki azt is elmondta, ezt miért nem tükrözi a légúti megbetegedések számát összegző heti feljegyzés.
Az új évben is számos látványosnak ígérkező (és remélhetőleg maradandó élményeket is szerző) néznivalóval rukkol elő a filmipar. Év eleji maratoni összeállításunkban az általunk legjobban várt 20 amerikai filmet mutatjuk be.
Megfellebbezte az előzetes letartóztatását elrendelő bírósági határozatot az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
szóljon hozzá!