
Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Kovászna megyében idén 113 pedagógus jelentkezett véglegesítő vizsgára, közülük a végleges eredmények szerint 83-an érték el a sikeres vizsga feltételeként megszabott 8-as vagy annál nagyobb átlagot. Ez 75,5 %-os sikerrátát jelent.
2024. augusztus 06., 16:322024. augusztus 06., 16:32
2024. augusztus 06., 16:362024. augusztus 06., 16:36
Az óvások benyújtása előtt még 72,72 százalékos sikerarányt jegyeztek. Hárman sikerrel óvták meg a kapott jegyet, így végül is sikerrel átmentek a vizsgán. Egyébként
Az átlagot a gyakorlati próbára és az írásbeli dolgozatra kapott jegy alapján számolják ki: mindkettő minimum 7-es kell legyen, az átlag pedig legalább 8-as.
Kovászna megyében a 113 vizsgára jelentkezőből 2 személy a dolgozatírás közben visszalépett, egy dolgozatot érvénytelenítettek, így a digitális platformra végül 111 pedagógus írásbelije került fel.
Tavaly jóval kevesebben, 78-an vállalták a megmérettetést, és 74,02 százalékuknak sikerült a véglegesítője.

Közzétették kedden a pedagógusi véglegesítő vizsga írásbeli próbájának óvások elbírálása utáni eredményeit – számolt be az Agerpres.
A párt gyenge teljesítménye miatt az országgyűlési választáson, lemondott a Demokratikus Koalíció elnöke, Dobrev Klára.
Elismerte a Fidesz vereségét az eredményvárón tartott beszédében Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke az országgyűlési választások eredményének tükrében. A határon túlról érkező támogatást megköszönte.
A választási eredmények több mint ötven százalékos feldolgozottsága azt mutatja, hogy a Tisza nyerte a magyarországi országgyűlési választást.
A demokrácia ünnepeként értekelte Magyar Péter a magyarországi országgyűlési választási rekordrészvételt.
Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.
A rendkívüli részvétel a választáson azt mutatja, hogy magyar demokrácia rendkívül erős – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter vasárnap.
Rendben lezajlott a 2026-os országgyűlésiképviselő-választás - mondta a köztársasági elnök vasárnap este, miután tájékoztatást kapott a Nemzeti Választási Irodától (NVI).
Helyi idő szerint vasárnap este hét órakor (nálunk nyolckor) hivatalosan befejeződött a szavazás a Magyarország 3154 településén és a 23 budapesti kerületben kialakított 10 047 szavazókörben az országgyűlési választáson.
Címlapon hozzák a 2026-os magyar országgyűlési választással kapcsolatos információkat a vezető román hírportálok.
A korábbiaknál magasabb részvételi aránnyal zárul a nap a 2026-os magyarországi országgyűlési választáson, hiszen már a délután öt órai (romániai idő szerint hat órai) részvétel felülmúlta az előző választások egész napi jelenlétét.
szóljon hozzá!