
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Közel 197 ezer személy töltötte ki a népszámlálási kérdőívet Kovászna megyében, ez a becsült lakosság 99,5 százalékát teszi ki, tájékoztat az RMDSZ háromszéki területi irodája. Ezzel Háromszék várhatóan az első 10 megye között van.
2022. augusztus 02., 17:202022. augusztus 02., 17:20
2022. augusztus 02., 17:312022. augusztus 02., 17:31
Sepsibükszádon és Zabolán a becsült lakosság 98 százaléka töltötte ki a kérdőívet, Sepsibodok, Hídvég és Kommandó 97 százalék, Kovászna 96 százalék, Uzon 95 százalék, Barót 93 százalék, Torja 92 százalék, Ozsdola és Kézdivásárhely 91 százalék, Sepsiszentgyörgy 89 százalék.
Régiós bontásban Bodza-vidéken 107 százalék, Orbaiszéken és Erdővidéken több mint 101 százalék, Sepsiszéken 100,7 százalék, Kézdiszéken pedig a becsült lakosság 98,81 százaléka valamilyen formában kitöltötte a népszámlálási kérdőívet.
„Azt vállaltuk, hogy segítjük a népszámlálást, és nyilvánvaló volt a szándékunk: egyetlen magyar ember se maradjon ki az összeírásból.
– összegzett Tamás Sándor, az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének elnöke.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
szóljon hozzá!