
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Közel 197 ezer személy töltötte ki a népszámlálási kérdőívet Kovászna megyében, ez a becsült lakosság 99,5 százalékát teszi ki, tájékoztat az RMDSZ háromszéki területi irodája. Ezzel Háromszék várhatóan az első 10 megye között van.
2022. augusztus 02., 17:202022. augusztus 02., 17:20
2022. augusztus 02., 17:312022. augusztus 02., 17:31
Sepsibükszádon és Zabolán a becsült lakosság 98 százaléka töltötte ki a kérdőívet, Sepsibodok, Hídvég és Kommandó 97 százalék, Kovászna 96 százalék, Uzon 95 százalék, Barót 93 százalék, Torja 92 százalék, Ozsdola és Kézdivásárhely 91 százalék, Sepsiszentgyörgy 89 százalék.
Régiós bontásban Bodza-vidéken 107 százalék, Orbaiszéken és Erdővidéken több mint 101 százalék, Sepsiszéken 100,7 százalék, Kézdiszéken pedig a becsült lakosság 98,81 százaléka valamilyen formában kitöltötte a népszámlálási kérdőívet.
„Azt vállaltuk, hogy segítjük a népszámlálást, és nyilvánvaló volt a szándékunk: egyetlen magyar ember se maradjon ki az összeírásból.
– összegzett Tamás Sándor, az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének elnöke.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
Idén várhatóan nem vonnak be új csomagolóanyagokat a betétdíjas rendszerbe (SGR) – nyilatkozta csütörtökön az ezt működtető RetuRo vállalat kommunikációs igazgatója.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint márciusban 2,8 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2,1 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9 százalék.
szóljon hozzá!